Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Parasyte [2014]

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Parasyte [2014] Empty
MesajSubiect: Parasyte [2014]   Parasyte [2014] Icon_minitimeSam Ian 31 2015, 21:49

Kiseijū: Sei no Kakuritsu
Parasyte [2014] 10502067_517334368366250_5709359706841777296_n


Kiseijū: Sei no Kakuritsu este o adaptarea in varianta anime a mangai science-fiction horror Kiseijuu.

Synopsis
Shinchi Izumi, un tanar de 17, locuieste impreuna cu parintii sai intr-un cartier din Tokyo. Intr-o noapte, niste extraterestrii asemanatori cu niste viermi, numiti Parasytes, invadeaza pamantul si preiau controlul oamenilor intrand prin urechile sau nasul lor pentru a ajunge la creier.

Un parazit incearca sa intre in urechea lui Shinichi in timp ce acesta dormea, insa tanarul purta casti, impiedicand parazitul sa patrunda, iar cand acesta incearca sa intre pe nas, baiatul stranuta, dar parazitul reuseste sa intre in corpul sau prin mana sa, asa parazitul, care mai tarziu va fi numit Migi, preia controlul asupra mainii drepte a acestuia.

Datorita faptului ca Shinchi a prevenit intrarea parazintului in creierul sau, atat Migi, cat si Shinchi, au propriul sau intelect si personalitate. Din cauza ca Migi nu a putut preula controlul complet asupra baiatului, cei doi sfarsesc luptandu-se cu alti Paraziti ce ii ataca, dupa ce descopera ca creierul lui Shinci inca este intact.

Un alt lucru important ce trebui mentionat, este acela ca parazitii ce au preluat controlul oamenilor se hranesc tot cu oameni, Shinchi ajungand intr-un final sa lupte cu ei cu ajutorul lui Migi, formand o legatura puternca, intrucat acestia lucreaza si convetuiesc impreuna.

Alte Informații:
Animatia: MadHouse
Ruleaza: 8 Octombrie 2014 - Martie 2015
Episoade: 24
Gen: Actiune / Horror / Sci-fi/ Seinen

Trailer:





Parere personala:




Episoadele:

In spoilerele de mai jos aveti toate episoadele online din Parasyte subtitrate in romana.
Vizionare Placuta.

1 - Metamorfoza:

2 - Mana Diavolului :

3 - Sarbatoare :

4 - Par despletit:

5 - Strainul:

6 - Si soarele rasare :

7 - Trecerea unei nopti negre :

8 - Punct de inghet:

9 - Dincolo de bine si rau :

10 - Ce Univers nebun:

11 - Pasarea Albastra:

12 - Inima:

13 - Hei, tristete:

14 - Gena egoista :

15 - Se apropie un lucru hain:

16 - Familie fericita :

17 - Aventura detectivului muribund:

18 - Mai mult decat uman:

19 - Cu sange rece:

20 - Crima si pedeapsa:

21 - Sex si spirit :

22 - Somnolenta si trezire:

23 - Viata si Juramant :

24 - Parazit ( Finalul ):


Ultima editare efectuata de catre DeadSoul in Mier Feb 04 2015, 14:54, editata de 4 ori
Sus In jos
Zet
Kaigai
Kaigai
Zet


Ryo : 0
Likes : 4

Parasyte [2014] Empty
MesajSubiect: Re: Parasyte [2014]   Parasyte [2014] Icon_minitimeDum Feb 01 2015, 21:27

Recomand. Este unul dintre anime-urile ce le aveam în vizor încă de când a apărut trailerul şi nu m-a dezamăgit. Fanii Tokyo Ghoul vor fi încântaţi de anime-ul ăsta.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Parasyte [2014] Empty
MesajSubiect: Re: Parasyte [2014]   Parasyte [2014] Icon_minitimeDum Feb 01 2015, 22:27

Nu numai ca este un anime foarte bun, dar are si o coloană sonora foarte buna.
Spoiler:

Opening:


Ultima editare efectuata de catre DeadSoul in Mar Mar 03 2015, 21:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai


Ryo : 0
Likes : 85

Parasyte [2014] Empty
MesajSubiect: Re: Parasyte [2014]   Parasyte [2014] Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 16:03

Ii dau plina dreptate lui Andrei, e un anime fantastic si de cand tot ascult soundtrack-ul acela si opening-ul inca nu m-am plictisit. Trebuie sa vedeti si acest anime, eu abia l-am inceput si va pot spune ca merita, la inceput eram sceptic, imi parea ceva banal, dar nu a fost deloc asa, urmariti-l! Si nu uitati sa spuneti cum vi s-a parut!
 LoL
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Parasyte [2014] Empty
MesajSubiect: Re: Parasyte [2014]   Parasyte [2014] Icon_minitimeMar Mar 03 2015, 20:12

Cel mai trist lucru intr-un anime bun, interesant si plin de actiune...este ca trebuie sa asteptam o saptamana sa apara un episod...nu imi face placere sa astept, urasc sa astept.  Am fost impresionat inca de la primul episod...de obicei nu ma las impresionat atat de usor inca de la primul episod...dar aici am ramas cu gura cascata. Ideea mi se pare buna si anime-ul este foarte reusit....mai ales ca in anime unele soundtruck-uri sunt de genul dubstep. Am vazut pana la episodul 14 pentru ca astept sa se termine si dupa sa incep sa continui. E bine ca acest anime are 24 de episoade si doua filme. Abia astept sa imi continui drumul.
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi


Ryo : 0
Likes : 19

Parasyte [2014] Empty
MesajSubiect: Re: Parasyte [2014]   Parasyte [2014] Icon_minitimeJoi Iul 02 2015, 04:35

Mi-a plăcut totul la acest anime.A avut o idee unică și niște personaje incredibile.
Mi-a plăcut mult cum a evoluat Shinichi,de la tocilarul fricos sau un adolescent badass.
Trebuie să adaug și că a avut o coloană sonoră foarte tare. LoL
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parasyte [2014] Empty
MesajSubiect: Re: Parasyte [2014]   Parasyte [2014] Icon_minitime

Sus In jos
 
Parasyte [2014]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Anime Life :: Discuţii Anime :: Prezentări Anime-
Mergi direct la: