Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Intre doi nu te ploua, dar intre trei ?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
This_Is_Aki
Kaigai
Kaigai
This_Is_Aki


Ryo : 0
Likes : 0

Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Empty
MesajSubiect: Intre doi nu te ploua, dar intre trei ?   Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Icon_minitimeMier Iul 24 2013, 21:55

Capitolul 1

  Hei ! Ma numesc Hino Yamoto . Am 16 ani si sunt o fata destul de simpla si modesta . Chiar daca familia mea isi permite multe lucruri eu nu vreau o viata de lux sau asa ceva . Vreau o viata de adolescent normal . Iar singurii mei prieteni de suflet sunt Rashi ( o nevastuica asemanatoare cu a lui Temari ) si fratele meu , Deidara . Dar sa nu ma intind ....
  Era ora 7:05 cand razele diminetii m-au trezit . M-am dat jos din pat si mi-am indesat picioarele in papucii de casa si m-am tarat pana la baie . Dupa un dus rece pe piele si cap, m-am uscat bine si m-am imbracat cu un tricou alb cu spatele din dantela si niste blugi din denim decolorat . Am insfacat rucsacul tip geanta Puma , unde erau indesate mai multe cartie si caiete , un mar verde si o mapa foarte groasa .
  Cobor jos in bucatarie unde mama , tata si Dei luau masa . M-am dus si am pupat-o pe mama pe obraz si lui fratemiu' i-am rasucit o suvita de par din coada .
- Hai ca eu plec la scoala , pa-pa , spund eu iesind pe usa .
- Si micul dejun ? striga mama .
- Lasa-l , imi i-au o cafea pe drum . 
  Ies si plec cu pasi repezi spre scoala . Era prima mea zi la acea scoala . " Konohakugure School " . Pe drum opresc si-mi iau un Latte Macchiato care-l termin imediat si-l arunc la primul gunoi . Era 7:34 cand am ajuns in fata scolii . O cladire pictata in crem-verzui cu un teren pietruit langa si cu o sala de sport voluminoasa in spate . Un nod in stomac ma cuprinse dintr-o data . 
  Intru in cladire si caut cancelaria . Acolo ma intampina o femeie tinerica cu parul pana la umeri , negru ce purta o rochie lunga pana la glezne , purpurie . 
- O caut pe doamna Tsunade , va rog . 
- Sigur , imi zambi si pleca . 
  Tsunade era noua mea diriginta . Sper sa fie o doamna draguta . Din cancelarie iesi o doamna cu codite blonde , putin mai inata ca mine si cu un piept destul de voluptos . Avea pe frunte un romb purpuriu . Se uita la mine cu o oarecare uimire .
- Buna, eu sunt Tsunade , noua ta diriginta , se prezenta ea . 
  Clipesc de cateva ori si spun :
- Eu ma numesc ...
- Hino Yamoto , stiu . Nu te teme , eu stiu deja chestiilea astea banale . 
  Ma apuca de dupa gat si ma trase usor dupa ea pana in fata unei usi aflate la parter . Se uita putin la mine si imi spuse :
- Stai aici pana te prezint eu clasei . Tsunade zambi si intra in incapere trantind usa dupa ea .
  Dupa cateva minute iesi si ma lua de mana , tragandu-ma dupa ea in fata unor copii foarte diferiti ca aspect . Toti se uitau la mine . Unii se uitau la mine urat , altii ma studiau iat altii se uitau curios la mine . 
- Copii ea e colega voastra Hino , e din Tara Pamantului si sper sa o primiti bine . 
  Tsunade arunca o privire lunga prin clasa si ma aseza in penultima banca de pe randul din mijloc in spatele a trei baieti . Unul cu parul lung , maro , altul cu parul scurt albastru si cel de-al treilea avea parul ciufulit si niste colti rosii pictati pe fata . 
   Doamna diriginta pleca furtunos din clasa nu inainte sa spuna ca ultima ora nu o facem . Cele patru ore trecura ca un vis de primavara , doar ca cei trei din spate ma priveau cam insistent si cu multa atentie cea ce ma facea sa ma stanjenesc . Dupa ultima ora de curs facuta ies din scoala dar intr-o secunda simt cum sunt smucita de mana in spatele cladirii . 
   O fata cu parul scurt roz ma lipise de perete si se uita foarte urat la mine . In spatele ei se aflau o fata cu parul blond strans in coada ca fratemiu' si o fata cu parul roz inchis putin ridicat intr-o parte . 
- Auzi , tu cine ma rog te crezi sa-ti dai aere din-astea pe langa iubitii nostrii ? se rasti fata cu parul scurt . 
- Scuze , nu stiam , n-am vrut sa fac probleme .... ma fastaceam eu . 
   Fata cu parul blond dadu sa ma loveasca cu pumnul ca fu oprita de o mana straina , chear deasupra fetei mele . 


E primul meu fic si sper ca va place batting eyelashes
Sus In jos
Debb
Kaigai
Kaigai
Debb


Ryo : 0
Likes : 0

Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Empty
MesajSubiect: Re: Intre doi nu te ploua, dar intre trei ?   Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Icon_minitimeMier Iul 24 2013, 22:29

Fii un piculet mai atenta:
1. Nu ai cum sa cobori sus
2. Dusul nu ai cum sa il faci in alta parte decat pe corp/piele
3. " imi i-au o cafea pe drum." aici "iau" tine locul cuvantului "cumpar" deci se scrie legat
4. Pieptul este voluptos... suna ciudat voluminos
5. Parul maro e defapt saten deschis sau inchis, ca si cum ai spune par galben in loc de blond
6. O idee mai multa descriere, nu neaparat lucrurile inconjuratoare, ci trairile personajului sau personajelor.
7. Actiunea putin mai lenta, ai tendinta sa grabesti lucrurile
8. Imi place idee, pare interesanta, astept sa vad ce se intampla cu Hino
Ahh! Si imi place ca am vazut o singura greseala de tastare, eu am cam multe Naruto si kakashi laugh laugh laugh 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Empty
MesajSubiect: Re: Intre doi nu te ploua, dar intre trei ?   Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 16:49

FanFic blocat din cauza inactivităţii de peste 2 luni. 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Empty
MesajSubiect: Re: Intre doi nu te ploua, dar intre trei ?   Intre doi nu te ploua, dar intre trei ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Intre doi nu te ploua, dar intre trei ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 26 - Lupta între păpuși: 10 vs. 100!
» Prinsă între demoni
» 129 - Satul ascuns între frunze
» 25 - Trei minute între viață și moarte
» DBZ: Episodul 128 - Prins intre boala si adversar

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: