Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2

In jos 
+29
Radduletzuu
Adelin
Adelin24
smoker
mihaaay
catalinut1
shin
Capsunel96
NarutoxSasuke
qch3yfeog
UltimateJutu98
BmC98
Uchiha_GaBy
som3on3lik3u
C1oby
blackmaster21
Katoka-chan
SpiderSannin
selzorsen
aurel33
Twenner
Nagato-san
WolfUniqe
BoGhDaN
adisuta
garcea111
myghelyno
DeadSoul
Senpai
33 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
UltimateJutu98
Kaigai
Kaigai
UltimateJutu98


Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 13 2012, 17:20

buna treaba
am incercat si ia mers
sa continui tot asa


Ultima editare efectuata de catre NarcisNamikaze in Joi Sept 13 2012, 17:41, editata de 1 ori (Motiv : nu mai fac atatea posturi una dupa alta)
Sus In jos
qch3yfeog
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 13 2012, 21:49

eo asi vrea sa fak sa mearga dak se poate jocurile de ps3 sau xbox360 pe pc loate de pe filehost
Sus In jos
NarutoxSasuke
Kaigai
Kaigai
NarutoxSasuke


Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 27 2012, 21:09

mda yo tre sa imi yau o placa de RAM de 2 G si imi pun windows 7 ca acu am deluxe [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 3791576355
Sus In jos
SpiderSannin
Kaigai
Kaigai
SpiderSannin


Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 21:01

Admin a scris:
Din cauza ca voi nu ati emulat ce trebuia! trebuie sa emulati ultimate 4 cel original pentru PS2, ala care am spus sa il descarcati.

am reusit tura trecuta , dar am schimbat windowsul si nu mai stiu cum am facut :(.... putin ajutor? aceeasi problema. se blocheaza la "original version"
Sus In jos
Capsunel96
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 24 2012, 21:43

Bai frate downloadu pentru pS2 bios nu e bun,zice ca a fost sters
Sus In jos
Capsunel96
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 25 2012, 18:08

cand intru in naruto chronicles zice ,,pres start dar pe care buton apas sa inceapa
Sus In jos
shin
Kaigai
Kaigai
shin


Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 03 2012, 21:17

ajutatima si pe mn va rog
deci am luat si am fakt tot ca la carte
am intrat in pcx2 in browse am selectat uTorrentu , am intrat in pcx2 si iam dat boot[fast]
dupa imi apare inloc de joc o img 3d cu un cub care se misca si scrie in centru :dvd/cd room im playstation 2 - format einglagen

HELP !!
Sus In jos
catalinut1
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 27 2012, 15:41

Pai torentu asta are ogoroaza de fisiere si mie imi ia un fisiser cu 7 mb/s ,dar cand il iau pe asta imi merge cu 300kb/s de ce?
Sus In jos
mihaaay
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 28 2013, 07:36

Admine ia id meu de mess mihai_cristi2011


si bagama in lista si ajutama
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30 2013, 17:56

nu merge biosul...nush ce are....
Sus In jos
smoker
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Feb 09 2013, 00:36

Si dupa ce se incarca trebuie sa dezarhivez toate alea de la torent?
Sus In jos
Adelin24
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 05 2013, 18:34

Hei, dar la orice joc pe PS2?
Sus In jos
Adelin
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 09 2013, 14:27

Pai, vreau si eu daca poti sa imi intri in Pc Senpai, pt ca am nevoie de cineva sa ma ajute ;3
Sus In jos
Radduletzuu
Kaigai
Kaigai
Radduletzuu


Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 29 2013, 18:34

shin a scris:
ajutatima si pe mn va rog
deci am luat si am fakt tot ca la carte
am intrat in pcx2 in browse am selectat uTorrentu , am intrat in pcx2 si iam dat boot[fast]
dupa imi apare inloc de joc o img 3d cu un cub care se misca si scrie in centru :dvd/cd room im playstation 2 - format einglagen

HELP !!
Pai , in primul rand , nu selectezi UTorrent-ul . Descarci un joc de Ps2 cu Torrent-ul si pe ala il selectezi , apoi dai Boot Fast

catalinut1 a scris:
Pai torentu asta are ogoroaza de fisiere si mie imi ia un fisiser cu 7 mb/s ,dar cand il iau pe asta imi merge cu 300kb/s de ce?

Nu iti merge repede deoarece nu sta nimeni la seed

Kakashi Hatake a scris:
nu merge biosul...nush ce are....

Intri pe Google si scrii acolo "Pcsx2 1.0.0 (sau ce versiune ai) BIOS download"
si apoi descarci unul
Sus In jos
DaNg3r0s
Kaigai
Kaigai
DaNg3r0s


Ryo : 0
Likes : 1

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 18:24

imi da eroarea :
GS plugin failed to open. Your computer may have insufficients resources ,or incompadible hardware/drivers. 
Press ok to go to the Plugin Configuration Panel.

ce pot face ?
Sus In jos
madaralpha
Kaigai
Kaigai
madaralpha


Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 20:17

Te-as putea ajuta eu DaNg3r0s daca mi-ai aduce cateva informatii si niste screen-uri... wink Trimite-mi un pm daca doresti...
Sus In jos
DaNg3r0s
Kaigai
Kaigai
DaNg3r0s


Ryo : 0
Likes : 1

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 21:40

Am rezolvat nu merge la mn pe pc , ms oricum
Sus In jos
iovanut
Kaigai
Kaigai
iovanut


Ryo : 0
Likes : 0

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 03 2013, 17:51

dc mare parte din jocurile postate pe forum sunt sterse de antivirus pt ca sunt infectati cu virus trojan
Sus In jos
TheCrimsonFucker
Kaigai
Kaigai
TheCrimsonFucker


Ryo : 9
Likes : 1

[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 22 2017, 19:57

iovanut a scris:
dc mare parte din jocurile postate pe forum sunt sterse de antivirus pt ca sunt infectati cu virus trojan
Simplu pentru ca sunt piratate si linku e vechi de pe putin 3 ani
Sus In jos
Continut sponsorizat





[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2   [Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2 - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
[Tutorial] Cum emulez jocurile de la PS2
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» DBZ: Episodul 165 - Jocurile lui Cell
» DBZ: Episodul 175 - Jocurile incep
» Tutorial semnatura
» Tutorial Avatar + PSD-uri
» Text tutorial

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Diverse :: PC Games-
Mergi direct la: