Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Battle Draws

In jos 
+7
Uch!ha Ob!to
Cocktail
sp3cialk1dor
Makise
$!RonNn3
Shinigami
XanoTHEr.
11 participanți
AutorMesaj
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeLun Oct 07 2013, 22:10

[size
Participanti : Kakashi-san & Shinigami
Tema: Lyght Yagami (Death Note)
Stil : Creion, hasura de preferat

Concurs: Shinigami si cu mine vom concura intr-un concurs de desen cu tema Death Note. Vom da ce e mai bun din noi. Nu votati fara argumente. Voturile neargumentate nu vor fi luate in considerare.

Juriu : Tot forumul.

Timp de desfasurare : 07.10.2013 - 19.10.07.2013

[Good Luck!
[b][/size]


Ultima editare efectuata de catre Kakashi-san in Sam Oct 19 2013, 15:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeJoi Oct 17 2013, 20:45

Omule, cand esti gata ma abordezi in privat pe chat, al meu e terminat. Le postam sub anonimat.

PS : daca intr-un interval de 24 ore nu dai nici un raspuns, se poate baga oricine in locul tau, desigur ,doar daca doreste (o singura persoana, posteaza aici printr-un reply, avand la dispozitie 3 zile sa-mi trimita desenu)
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 16:41

Spoiler:

Spoiler:

Nu uitati! Votul se ia in considerare doar langa opiniile voastre. Nu se vor lua in calcul voturile neargumentate. Acestea fiind spuse, START VOT!


Ultima editare efectuata de catre Tweet♥ in Sam Oct 19 2013, 19:40, editata de 1 ori (Motiv : Trebuiau pozele puse în spoiler. :3)
Sus In jos
$!RonNn3
Kaigai
Kaigai
$!RonNn3


Ryo : 0
Likes : 0

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 16:45

Nota 10 pentru primul desen deoarece imi place cum sunt exprimate umbrele si si detaliile precum parul. Amandoua mi se par desene reusite dar primul este Super! wink
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 17:22

Eu aleg al doilea desen. De ce? Pentru că la primul desen ochii sunt strâmbi iar într-o parte gura este prea lungă... La al doilea este reprezentat foarte frumos și shinigami-ul lui Light, plus toate umbrele sunt foarte frumoase. La față, nasul este puțin cam strâmb, sau mi se pare mie? Oricum, mi se pare că shinigami-ul este făcut perfect! VOT: Al doilea.
Sus In jos
sp3cialk1dor
Kaigai
Kaigai
sp3cialk1dor


Ryo : 0
Likes : 1

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 17:30

Aleg al doilea, este mai amplu, și umbrele, sunt pur și simplu geniale, ce să zic, îmi place mai mult 2, deci vot 2 .
Sus In jos
Cocktail
Kaigai
Kaigai
Cocktail


Ryo : 0
Likes : 0

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 18:36

Al doilea desen. Amandoua au iesit super bine, dar al doilea mi se pare mai bun, se vede ca cel care l-a facut a petrecut mult timp cu creionu' in mana la el. Are mai multe detalii si detaliile astea au facut diferenta.
Sus In jos
Uch!ha Ob!to
Kaigai
Kaigai
Uch!ha Ob!to


Ryo : 0
Likes : 0

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 19:36

Eu aleg al doilea desen mi se pare un desen foarte bine reusit.Umbreke sunt reusite.Chiar si asa ambele desene imi plac
Sus In jos
MississippiKing
Kaigai
Kaigai
MississippiKing


Ryo : 0
Likes : 7

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 21:24

Eu tot aleg al doilea,pentru ca seamana foarte bine desenul ca anime,la primul desen e un pic cam strab,deci,votez AL DOILEA DESEN!!!
Sus In jos
Sasori-S4ma
Kaigai
Kaigai
Sasori-S4ma


Ryo : 0
Likes : 0

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 21:48

Al doilea , e mai complex , umbre geniale , la celalalt gura e putin cam stramba . Plus ca al doilea e mai complex , un corp si o chestie sau ceva acolo in spate fericit) pe cand primul e doar o fata , dar nu zic ca e rau . Vot 2 !
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01


Ryo : 0
Likes : 0

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 21:58

Aleg primul desen deoarece exprimă mai bine prin complexitatea sa şi prin abstractitatea sa personalitatea personajului Light Yagami.De asemenea seamănă foarte bine atât cu personajul din anime cât şi cu cel din film.Trecerea foarte bine făcută de la negru intens la alb desăvârşit aduce un strop de eleganţă creaţiei şi îi conferă o aură vie.
Al doilea desen seamănă cu unul copiat,mai exact chiar dacă umbrele sunt surprinse destul de bine,acel desen nu eliberează nimic,nu ne conferă nici un fel de trăire sau emoţie a personajului,e ca şi cum ne-am uita la o piatră.Chiar dacă seamănă leit Light nu oferă ce oferă primul şi asta e mai important.
Poţi desena la fel ca Leonardo da Vinci dar dacă nu transmiţi nimic prin arta ta rămâi nimic.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeSam Oct 19 2013, 23:30

Imi place mai mult al-2-lea,motivul,este simplu.La primul nu mi se pare nimic interesant,si mai ales ca are si ochii strabi,dar totusi imi plac multe umbrele!^^La al -2-lea nu asi avea ce sa reprosez,este bun din toate punctele de vedere!Deci vot 2.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeLun Oct 21 2013, 14:53

Asta este ultima zi pe care o aveti la dispozitie pentru a vota !
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitimeVin Oct 25 2013, 00:07

Pentru primul desen au fost 2 voturi.
Pentru cel de-al doilea desen au fost 7 voturi.


Spoiler:
Spoiler:

Shinigami, in ochii mei esti un invingator!

Se poate da T/c.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Battle Draws Empty
MesajSubiect: Re: Battle Draws   Battle Draws Icon_minitime

Sus In jos
 
Battle Draws
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: