Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Draw.....ings

In jos 
+6
Gekiro
NeoGen
XanoTHEr.
izabela :*
Damaris
TaniaKro
10 participanți
AutorMesaj
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro


Ryo : 0
Likes : 2

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeSam Iun 21 2014, 14:48

Nu desenez foarte des. Dar imi place. Imi place mai ales sa vad alte desene.
Astept critici constructive la chestiile astea :
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:


Spoiler:

Spoiler:

Cam atat. ^^


Ultima editare efectuata de catre TaniaKro in Sam Sept 24 2016, 12:47, editata de 1 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeSam Iun 21 2014, 20:30

Ideea e ca-mi plac si nu-mi plac.
Nu-mi place ca te grabesti prea mult. La toate desenele se vede asta, dar mai ales la primul si la ala cu casa. Te grabesti si nu faci umbrele cum trebuie, arata ca si cum doar ai dat cu creionul la misto. Fa-le umbre, nu lasa spatiu mai deschis ca niste pete pe ele.
La aia cu steagul nu ai colorat bine, iarasi te-ai grabit. Trebuia sa apesi mai tare pe creion.
Si incearca sa faci ceva mai inventiv. Pentru ca stiu cat de cat ceva despre tine pot sa spun ca nu esti genul care sa puna foaia pe ecran, dar, crede-ma, desenele tale chiar asa arata. Fa-le mai diferite, nu cu modele de pe net, imaginatia ta trebuie sa fie modelul pe care-l vezi.


Edit: Aaa, da, scut, nu stiu de ce am scris steag xD.


Ultima editare efectuata de catre Dimka in Dum Iun 22 2014, 19:23, editata de 1 ori
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*


Ryo : 0
Likes : 3

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeDum Iun 22 2014, 12:44

Schimba-ti conceptul. Scuze ca am inceptut atat de categoric insa voi detalia pe parcurs. In primul rand, incearca usor usor sa "scapi" de acele modele. Oricine spun eu poate sa se uite la un desen si sa-l reproduca cat-de-cat deci, de ce sa fii ca si restul? Da, te poti uita informativ insa atunci cand incepi desenul propriu-zis trebuie sa desenezi ce ti s-a imprimat in mintea ta. Ai inteles, da? Desigur ca ai inteles, te prinzi repede. In al doilea rand tin sa-ti precizez ca atunci cand desenezi nu trebuie sa ai o stare nasoala sau sa fii plictisit pana peste cap. Cu alte cuvinte, atunci cand desenezi trebuie sa ai o stare pozitiva sau nu. Totul este sa nu desenezi din obligatie sau fara niciun chef, nu-ti va iesi nimic. Te rog sa lasi plictiseala. Dintr-un simplu desen se vede ca nu esti genul de persoana care sa stea sa "migaleasca" un lucru. Iar asta poate fi bine si poate fi rau. In orice inseamna arta trebuie sa stai si sa puricesti acel lucru daca vrei sa-ti iasa complet si bine. Parerea mea. 
Desenele in esenta sunt ok. Adica, nu pot spune ca imi plac sau imi displac, pur si simplu sunt ok. Daca ai fi avut mai multa rabdare ar fi iesit mult mai bine, dupa mine. Pe unele chiar le-ai stricat. Ca de exemplu cel in care ne-ai prezentat acea casa draguta. Modul in care ai hasurat in josul acesteia lasa putin de dorit. Totusi, intentia a fost buna. Ai vrut sa nu o lasi asa, in spatiu, ceea ce este de admirat. Doar daca nu era desenata asa si in acel model pe care tu l-ai folosit. Nu stiu voua, dar mie chiar imi place oaia aia. Mai am ceva de precizat. Aici parerile sunt impartite. Cand desenezi ceva ce tine de corpul omenesc trebuie sa pastrezi anumite proportii. Insa, unii le pot respecta pentru a da impresia de realitate iar alti nu, spunand ca acela este modul lor artistic de a vedea lucrurile. In fine, cum am mai spus, parerile sunt impartite. Cam atat despre desene.
Despre desene nu as avea mare lucru de precizat, doar de techinica pe care o adopti. Cum am mai spus, este ok sa te inspiri insa nu e prea ok sa reproducem exact un desen al altcuiva. De ce? Pai, cu ce te ajuta pe tine daca ai reproduce acel desen? Ti-ai demonstra ca ce? Ca este cat de cat la fel de bun precum altcineva? Ca poti copia oarecum lucrarea altuia pe care probabil a gandit-o? Da, poate ca da, insa nu asta inseamna a desena, asta inseamna a reproduce fericit 
In fine, unde am vrut eu sa ajung? A, da. Sincer, pe mine nu ma prea preocupa sursa inspiratiei insa ar fi ok daca desenele nu ar fi in totalmente ale altcuiva, daca intelegi ce vreau sa spun  wink 
Te astept cu alte desene si sper ca nu te-am suparat cu ceva, ceao.
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro


Ryo : 0
Likes : 2

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeDum Iun 22 2014, 18:49

Multumesc mult mult mult pentru ce mi-ati spus. Damaris, nu stiu daca ma grabesc neaparat, dar cred ca sunt "obsedata" sa termin, sa vad rezultatul. Cat mai repede posibil. Deci da, ma grabesc :]]Siii. Steagul trebuia sa fie un scut. Iar adevarul e ca nenea cu coasa vrea sa-mi ia imaginatia, e pe moarte. Personalitatea. Mi-e la fel ca si timpul. Imi ramane din ce in ce mai putina. E inlocuita de reguli. sau de nimc. Nu conteaza. Revin. Umbrele. Din frica. Sunt intr-un fel de cutie, unde mai bine nu "strici", decat sa faci ceva frumos.Iar aberez.
Nu Iza, nu m-ai suparat. pentru mine orice conteaza. Orice-i mai bun decat ignorarea. [sunteti liberi sa scoateti si rosiile] . Cum am mai spus. N-am imaginatie. Ori se ascunde de mine, si tot ce ramane e un gol? Poate daca ma voi scufunda in acel abis voi gasi ceva. Poate.  Si ugh, mi-e prea lene sa desenez mai des, sau sa ma concentrez. uf. imi place. dar nu am chef. pot face ceva? pot scapa? Nup, ce am hasurat acolo nu era in model.  O sa incerc sa tin cont de sfaturi. Nu-mi vine sa cred ca ati aruncat un ochi peste "chestii". Multumesc.
Si scuzati-ma daca-am aberat prea mult. Cu niste desene mai vin cat de curand.


Ultima editare efectuata de catre TaniaKro in Sam Sept 24 2016, 12:49, editata de 1 ori
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeLun Iul 07 2014, 21:56

Ideea ca sunt prea simple. Incearca sa faci ceva mai complex.
Sus In jos
NeoGen
Kaigai
Kaigai
NeoGen


Ryo : 0
Likes : 0

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeMar Iul 08 2014, 21:08

Sunt prea usoare , dar mai facut sa rad , cum sa faci o oaie cu model in fata fericit) Oircum , pentru un incepator e bine , dar sunt prea mari , deformeaza pagina la maxim si nu se vede clar de loc .
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeSam Sept 13 2014, 13:49

Topic închis din cauza inactivității.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeDum Mai 31 2015, 21:26

Topic redeschis la cererea autoarei.
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro


Ryo : 0
Likes : 2

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeDum Mai 31 2015, 22:32

Pam pam pam. Mi-e asa rusine cu "chestiile" de mai sus xD....
But, fiindca lenea mi-a dat pace putin, am reusit sa fac asta...>.>
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Cam atat, astept opinii si critici, de fapt orice e bine venit. ^_____^
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeMar Iun 02 2015, 21:37

Sunt desene foarte multe, dar prin munca multa vor fi unele geniale. Continua sa lucrezi, mai alea la detalii si reliefeaza-ti propriul stil. Ai talent, doar perfectioneaza-l. Repet, sunt desene superbe ^^
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS


Ryo : 0
Likes : 18

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeMar Iun 02 2015, 23:53

Sunt multe "usoare" cum a mai spus cineva. Inainte aveam rabdare si mai desenam si eu, dar foarte rar. Imi ieseau cat de cat, dar acum nu as mai putea sa desenez nici un catel. Deci nu pot sa le fac nici pe cele "usoare". Simple sau nu, mie imi plac mult. Byakuya ti-a iesit bine. LoL
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_


Ryo : 0
Likes : 4

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeMar Iun 16 2015, 14:22

Ultimul desen e destul de ciudat >.< Poate incerci sa faci si desene in care un personaj sa fie reprezentat in tot corpul , nu doar in portret.
Sus In jos
Cristi
Kaigai
Kaigai
Cristi


Ryo : 2
Likes : 5

Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitimeMar Iun 16 2015, 18:01

Imi place cum ti-a iesit cel cu Byakuya  si ultimul e ceva mozaic cred , continua tot asa  invingator
Sus In jos
Continut sponsorizat





Draw.....ings Empty
MesajSubiect: Re: Draw.....ings   Draw.....ings Icon_minitime

Sus In jos
 
Draw.....ings
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Universale :: Desene-
Mergi direct la: