Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Battle pictura

In jos 
+6
izabela :*
NeoGen
Naruto™
XanoTHEr.
Freyja
Shinigami
10 participanți
AutorMesaj
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeJoi Iun 26 2014, 23:45

Useri : Shinigami vs Freyja
Tema : Konoha
Tehnica : Pictura
Timp de lucru : pana luni 30.06.2014, ora 24:00(cine nu prezinta lucrarea pana in data fixata e eliminat)
Voturi : Toti membrii , insa voturile trebuiesc argumentate,si anume: Imi place X pentru ca ___________ nu-mi place Y deoarece __________________ ,in concluzie,votez cu Z :]]
PS:Lucrarile vor postate sub anonimat,sa nu existe speculatii ,Doamne 'ajuta
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja


Ryo : 0
Likes : 18

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeVin Iun 27 2014, 00:00

Accept, daca pierzi iti transferi tot ryo-ul la mine, nu ca as avea nevoie, dar tre sa simt oleaca gustul castigatorului.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMar Iul 01 2014, 00:00

1
Spoiler:

2
Spoiler:
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMar Iul 01 2014, 12:50

Îmi plac ambele foarte mult, însă se poate observa care are o calitate mai bună. Sincer, cred că cei care vă cunosc arta îşi pot da seama care cine ,ce a făcut. Oricum, mă voi pronunţa.


În primul desen se pot observa foarte bine detaliile , peisajul este foarte frumos, iar culorile sunt îmbinate armonios.


Al doilea desen este de asemenea foarte bun, dar ceea ce nu îmi place este faptul că nu te.ai străduit mai mult cu muntele Hokage. Ai fi putut lucra mai mult, să fii fost puţin mai atent la detalii, la umbre. În concluzie, asta te.a scăzut.


Votez cu primul desen.
Sus In jos
Naruto™
Kaigai
Kaigai
Naruto™


Ryo : -2
Likes : 1

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMier Iul 02 2014, 14:07

Mda,asa cum a spus si Kakashi-san imi dau seama care e desenul cui.

Oricum votez cu primul deoarece a scos mai bine in evidenta peisajul decat cel de-al doilea desen.
Nu vreau sa va suparati pe mine,dar culorile din al doilea desen mi se par "aruncate" pe hartie.Nu vreau sa va suparati pe mine,voi ati spus sa spunem de ce nu ne place.
Sus In jos
NeoGen
Kaigai
Kaigai
NeoGen


Ryo : 0
Likes : 0

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMier Iul 02 2014, 14:18

Votez cu primul , deoarece a scos in evidenta tot ce trebuia + structura cladirilor este foarte reusita , la al 2-lea nu imi place ca a dat culoare pe unde nu trebuia , sau nu a dat unde trebuia .
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*


Ryo : 0
Likes : 3

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMier Iul 02 2014, 15:12

Avand in vedere ca va stiu evident nu mai mult decat niste membri va cunosc destul de bine munca. Totusi, ea trebuie sa ramana in anonimat deci tac. Tin sa precizez ca ambele desene imi plac insa nu in mod egal.
In primul desen predomina culorile vibrante ce infrumuseteaza considerabil pictura si care, by the way, sunt o incantare pentru ochi. Detaliile semnificative au o mare insemnatate reprezentand baza alturi de umbrele cromatice ce pun totul intr-un plan tridimensional. Nu mai am de ce sa spun ca-mi place la nebunie pentru ca era de la sine inteles si sincer nici nu ma puteam astepta la altceva din partea sa.
Al doilea insa ne surprinde cu un aer lejer imbinat cu putine elemente abstracte insa nu ma incanta la fel de mult precum precedentul. Pictura este neglijenta insa nu va ganditi ca autorul sau a fost neglijent, nu. Eu cred ca asa a vrut el -creatorul- sa arate insa neglijenta si abstractitatea uneori pot pierde teren in fata unui desen ce dezvaluie umbre, detalii etc.
Prin urmare, eu ii atribui un vot primului desen si tin sa felicit autorul sau. 
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro


Ryo : 0
Likes : 2

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMier Iul 02 2014, 16:17

Intradevar, se vede ca primul are totul "pus la punct" si e mirific. Dar votez cu al doilea, pentru ca, dupa parerea mea, surprinde o imagine reprezentativa a satului Konoha. Muntele-simbolul.
Amandoi ati facut o treaba buna. ^^ 
Si. Ma bucur ca organizati concursuri.
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.


Ryo : 0
Likes : 8

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeJoi Iul 03 2014, 20:02

Izabela,nu ştii să te abţii,nu-i aşa drăguţă?
 Revenind la subiectul nostru,stabilind care desen este mai bun,clar,ar putea părea imposibil. Ambii autori au sustras aceeaşi temă dar nu au scos în evidenţă aceeaşi scenă stereotipică.
 Aici este evident şi sublim,numai vorba de gustul vostru epic formulat. Că vă folosiţi de critică şi sunteţi în acest domeniu vast,asta-i altă treabă dar părerile-s numai ale voastre în orice caz.
 Primul desen este întru-totul,mişcător. O puteţi lua cum doriţi,dar această pictură este într-adevăr incadescentă for my soul. Autorul a surprins atât de bine confuzia personajului din imagine în ton cu paralelitatea originalului,traspunând clar interiorul acestuia. Ba chiar,detalierea şi cromatica sunt atât de bine definite încât te face să-ţi doreşti ca personajul din imagine să fi arătat exact ca în aceea pictură. Este sublim şi fantastic. :]]
 Al doilea desen,surprinde aceeaşi bază ca primul. Nimic schimbat în creion dar totul este schimbat cu pensula şi cu culoarea. Autorul din acesta stângă,este mult mai bulversat de propria ţintă care nu înseamnă neapărat tema desenului şi imaginea artistică ci propriile baze şi cărămizi în piatră. Ar fi surprins totul mult mai bine dacă s-ar fi folosit culori mult mai inundante.
Sunt surprins de tenacitatea ambilor autori. Ambii sunt nişte figuri epice aici,dar din păcate sunt obligat de propria-mi confuzie să votez cu primul desen.
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeJoi Iul 03 2014, 23:02

Wow, wow. Şi se presupune ca eu trebuie să-mi dau cu părerea după acest comentariu abracadabrant, care te surprinde cu eleganţa lui? Păi cum aşa, suntem semi-docţi acum? E ca şi cum l-ai îmbrăca pe Lennie a lu' Steinbeck în haine de firmă. E degeaba, tot o brută de la ţară rămâne. Dar atât cu Mr. Bombastic.
Ador prima pictură. Are o inocenţă şi drăgălăşenie pură. Cred că sentimentul ăsta e sporit şi de cer, care parcă e pictat cu degetele. Acum, despre temă. Nu ştiu dacă ai avut un motiv în minte sau doar ţi-a fost lene, dar mi se pare foarte interesant că nu ai pictat feţele sculptate în munte. Până la urmă, e un simbol atâââât de specific satului. Nu vreau să găsesc explicaţii acolo unde poate nu există, dar mie mi se pare că are o semnificaţie faptul că te-ai concentrat mai mult pe case. Parcă desenul spune că trebuie întâi să te întâlneşti cu fiecare om care locuieşte în sat şi să intri în inimile şi casele lor, ca să ajungi la munte şi să fii onorat cu titlul de Hogake, care este scopul lui Naruto. Îmi place asta.
Lucrul care mi se pare extrem, dar extrem de hilar, e că picturile sunt total opuse. Spre deosebire de prima, a doua pictură are în vizor doar muntele. Îmi place că faci abstracţie de cer şi de case şi de tot ce e în jur, ca să evidenţiezi muntele, dar e prea plat totul. Nimic în relief? Stânci, ceva? fericit) Pare că te-ai grăbit şi nu prea ai luat în serios nimic. Ai pus acolo 2 case, să fie puse. Le-ai făcut bine, ce-i drept. Oricum e o operă de artă pe lângă ce pot să fac eu pe o foaie de hârtie. 
Toate bune, iau exemplul comentariului frapant de mai sus şi votez cu primul desen.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeVin Iul 04 2014, 14:55

Imi plac ambele desene. Sunt pline de talent si de munca. Se vede devotamentul vostru pentru desen , iar acum sa analizam.

1. Primul desen este plin de viata, de culoare si imi plac foarte mult umbrele care sunt ajustate in mod corect. Fundalul este ok, iar desenul insipira multa creativitate.

2. Al doilea desen este mai mult un amestec de culori care nu lasa sa se vada detaliile importante. Fetele celor 4 Hokage sunt acoperite in proportie de 20% de culoara galbena care nu trebuia sa iasa asa mult in evidenta.

In concluzie aleg primul desen deoarece imi place mai mult din punct de vedere vizual, dar si in al doilea desen se poate vedea buna percepre a creatorului, dar si lipsa sa de concentrare amestecata cu grabitul.

Matsuri pupi's.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMar Iul 08 2014, 22:43

she fucked me so bad :]]
totusi, eu am castigat, cu scorul de 7 la 1 :]]



























glumesc, ea a castigat -.-, ti-as zice felicitari dar no,ma abtin =D
oricum,ai facut o lucrare buna
/tc
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitimeMar Iul 08 2014, 22:45

Felicitari ambilor. Credeti-ma  ca atunci cand "v-ati inversat desenele intre voi" mai multa lume si-a dat seama care cum ii este desenul.
Ambele sunt foarte reusite.

T/c.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Battle pictura Empty
MesajSubiect: Re: Battle pictura   Battle pictura Icon_minitime

Sus In jos
 
Battle pictura
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: