Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

In jos 
+3
MississippiKing
Rawkfiszt
Senpai
7 participanți
AutorMesaj
Senpai
Senpai
Senpai


Ryo : 0
Likes : 85

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeSam Iul 26 2014, 19:44

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  44560l10

Data de lansare: Aprilie 6, 2013
Genul: Acțiune, Horror
Studio: Wit
Rating: R - Tineri +17 (Violență , limbaj vulgar, blasfemii)

Unul dintre evenimentele manga cele mai importante din 2012 a fost Shingheki no Kyojin, shonen-ul cel mai emotionant si captivant din ultimi ani, premiat in patria natala cu prestigiosul premiu Kodansha pentru cel mai bun Manga.

În această poveste sci-fi post-apocaliptică, omenirea a fost devastată de bizare creaturi umanoide gigantice, cu o înălțime de 3 până la 15 metri, cunoscute sub denumirea de „Titani”. Nu se cunosc multe despre trecutul lor, cine și de unde sunt sau de ce devorează ființele umane cu atâta lăcomie din moment ce nu o fac pentru o sursă de hrană, ci mai degrabă din pură plăcere. Aparent lipsiți cu totul de inteligență, titanii au cutreierat lumea ani la rândul, continuând să înghită toți oamenii care le ieșeau în cale. În apărare, acum 100 de ani, ceea ce a mai rămas din rasa umană s-a ascuns într-un oraș construit cu un sistem imens de trei ziduri protectoare care acoperea majoritatea Germaniei și Europei de Vest, ducându-și viața în liniște și armonie. Totul până când apare din neant un titan colosal nemaiîntâlnit, mult mai mare decât cele trei ziduri, care schimbă cursul istoriei lăsând ceilalți titani mai mici să invadeze imediat teritoriile oamenilor, renăscând scenariul abominabil de acum zeci de ani.
Personajul principal Eren, alături de sora sa adoptivă Mikasa, urmăresc cu groază cum mama lor este mâncată de vie, iar mai apoi intră în forțele armatei în speranța de a o răzbuna atât pe ea, cât și întreaga rasă umană. Numai membrii eroici ai Legiunii de Recunoaștere au îndrăznit să se abată dincolo de siguranța pereților până în acea zi - dar chiar și acești războinici viteji rareori s-au întors în viață. Cei din oraș care până nu demult refuzau să creadă că ceva se poate schimba radical în viețile și modului lor de viață, în acest moment ultima șansă pe care o mai aveau la supraviețuire a fost redusă la o alegere îngrozitoare: ucide sau fii devorat!



Ultima editare efectuata de catre Senpai in Mier Sept 24 2014, 14:02, editata de 4 ori
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeSam Iul 26 2014, 19:48

Mi se pare o idee buna sa avem aici o categorie cu Shingeki No Kyojin, eu sunt pentru.
Sus In jos
MississippiKing
Kaigai
Kaigai
MississippiKing


Ryo : 0
Likes : 7

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeSam Iul 26 2014, 19:53

Eu sunt pentru,dece?Pentru ca e unul din cele mai bune animeuri din lumea,poate chiar cel mai bun,asta e parerea mea LoL
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai


Ryo : 0
Likes : 85

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeDum Iul 27 2014, 11:15

OffTopic: Daca sunteti pentru categorie spuneti da sau nu la vot, aici in schimb puneti parerea voastra LoL

OnTopic: O sa las si eu parerea mea despre acest anime daca tot sunt aici, din cauza ca l-am vazut si mi-a lasat un gust foarte dulce in gura. Abia astept noile capitole dar si noua serie anime, cand o sa fac o categorie o sa vin cu multe noutati despre Attack on Titan (cum inca nu avem o traducere oficiala a numelui in romana cred ca e bine sa il chemam asa). In momentul de fata e una din seriile anime cele mai cautate si are multe motive pentru a fi asa. Lucrul care il place cel mai mult este ca e destul de realist fata de multe anime din genul sau, adica daca cinvea trebuie sa moara, moare; daca se intampla un accident aia raman fara maini si fara picioare sau cu oasele rupte, etc.
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97


Ryo : 0
Likes : 40

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeDum Iul 27 2014, 11:43

Bai, si mie imi place mult, dar nu cred ca ar avea un rost sa facem asa ceva pt ca a avut 20 si ceva de episoade parca, toti l-am vazut pana la final, ce am putea spune mai mult despre acest anime? In momentul asta nici nu cred ca stie cineva daca o sa mai continue cu animele. Desigur, m-a captivat mult animele si imi pare rau ca l-au facut atat de scur. Deci prin urmare daca cineva stie din sursa sigura ca animele va continua, atunci un topic cu acesta ar fi mai mult decat bine venit.


^Parerea mea^
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai


Ryo : 0
Likes : 85

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeDum Iul 27 2014, 11:59

Alecks97 a scris:
Bai, si mie imi place mult, dar nu cred ca ar avea un rost sa facem asa ceva pt ca a avut 20 si ceva de episoade parca, toti l-am vazut pana la final, ce am putea spune mai mult despre acest anime? In momentul asta nici nu cred ca stie cineva daca o sa mai continue cu animele. Desigur, m-a captivat mult animele si imi pare rau ca l-au facut atat de scur. Deci prin urmare daca cineva stie din sursa sigura ca animele va continua, atunci un topic cu acesta ar fi mai mult decat bine venit.


^Parerea mea^
Da, asa este, ARE 20 si ceva de episoade pana acum, dar ultimul episod nu era cel de final, era episodul de final pentru prima serie anime, o sa urmeze o alta serie.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeDum Iul 27 2014, 14:01

Eu cred ca este un anime care te tine cu sufletul la gura, te tine in suspans si te face sa il vezi intruna. Nu te saturi de un singur episod si iti doresti s avezi din ce in ce mai mult. Mi-a fost propus de o prietena sa il vad, mai exact, Claudia Popescu, si de ce sa refuz, am acceptat. Nu credeam ca va fi cine stie ce. Cand am inceput sa vad primul episod, am stiu ca este una nime foarte bun cu o poveste detaliata si trista. Intra-adevar, nu este ca alte anime. Are ceva aparte, adica destinul le este prezis celorlalti. De exemplu, frumoasa Petra. Era una dintre cele mai bune personaje, cu o agilitate de neintrecut si pe deasupra una dintre cele mai frumoase dintre fetele din anime, daca nu cea mai frumoasa. Din pacate a trebuit sa moara. In alte anime sigur nu s-ar fi intamplat asa. Ceea ce vreau sa spun este ca acest anime este unul destul de interesant si este unul dintre cele mai buna anime prezentate vreodata in lume. O categorie cu acest anime va ridica forumul destul de mult, parerea mea , si va aduce si mai multi membrii care vor dori sa se delecteze cu un anime atat de bun, care iti lasa un gust dulce in gura, dupa cum spunea si Senpai.


Fara sa ma mai gandesc, sunt PRO cu acest anime.
Sus In jos
Alterum Sanctus
Kaigai
Kaigai
Alterum Sanctus


Ryo : 0
Likes : 6

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeDum Iul 27 2014, 14:03

Manga „Shingeki no Kyojin” a continuat, n-aș crede să se fi întrerupt nici măcar o dată de la încheierea anime-ului... Având în vedere popularitatea și aprecierile venite din toate colțurile lumii pentru acesta și continuarea poveștii propriu-zise, precum și finalul controversat al actualului sezon, pot striga fără ocolișuri că ne așteaptă cu siguranță un sezon nou.
Ultimele noutăți anunțau două filme care recapitulau evenimentele episoadelor 1-13 și 14-25 dacă nu cumva mă înșel -  Shingeki no Kyojin Zenpen ~Guren no Yumiya~ ( Attack on Titan Part I: Crimson Bow and Arrow) se va lansa prin sezonul de iarna al acestui an, iar Shingeki no Kyojin Kōhen ~Jiyū no Tsubasa~ ( Attack on Titan Part II: Wings of Freedom) cândva în anul viitor.
Hajime Isayama
(născut în 1986) este mangaka-ul ce a creat SnK, fiind totodată prima sa manga publicată vreodată, cu un succes răsunător de altfel, ce a marcat 36 de milioane de exemplare în circulație. De asemenea, seria a inspirat un film live-action care ar avea premiera anul viitor.
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Attack-on-Titan-Crimson-Bow-and-Arrow-Still-4

Sa reflectam putin la poveste. Ce ni se prezinta? Un copil traumatizat pentru ca cel malefic i-a ucis mama, copil care ulterior se antreneaza pentru a deveni mai puternic si totodata isi gaseste prietenii cu ajutorul carora il va infrange pe cel rau. Nu ni se pare cunoscut acest scenariu?
Ce sentimente va sunt trezite in timpul vizionarii episoadelor din acest anime? Sa recunoastem, la partea aceasta anime-ul se afla intr-o stare jalnica. Eu unul nu am fost miscat nici de moartea mamei lui Eren, nici de pasiunea sa arzatoare din ochii incarcati cu setea de razbunare si nici macar de moartea prietenilor sai...De ce? Pentru ca pur si simplu anime-ul nu a fost in stare sa transmita sentimentele asa cum trebuie. Singurul element care ii aduce un plus anime-ului este suspansul. Da! Aici exceleaza din toate punctele de vedere. In schimb...majoritatea ideilor sunt un cliseu notoriu.
Mi-a placut ideea anime-ului per-total, grafica(personajele/decorul s.a.m.d.), coloana sonora, suspansul, dar ii lipsesc multe, ca de exemplu redarea sentimentelor si originalitatea...Merita vizionat, dar NU laudat.

P.S. Nu știu câți dintre voi vă veți implica în cazul în care se va crea un sub-forum unic dedicat acestei serii, însă vă asigur că aveți ce discuta, a fost foarte controversat în momentul său de glorie și încă mai este și astăzi...
Sus In jos
NeoGen
Kaigai
Kaigai
NeoGen


Ryo : 0
Likes : 0

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitimeMar Iul 29 2014, 16:46

Sunt pentru , chiar daca are putine episoade este foarte frumos , si captivant . fericit
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Empty
MesajSubiect: Re: Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)    Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)  Icon_minitime

Sus In jos
 
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Attack on Titan: No regrets, promovarea avanpremierei ultimului episod
» Attack of drawings.
» Attack on Titans-Filmul
» Attack on Titans atractii turistice
» Noutati despre al doilea sezon Attack on titans si despre al doilea film.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Anime Life :: Discuţii Anime :: Prezentări Anime-
Mergi direct la: