Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Concurs Avatare

In jos 
+8
XanoTHEr.
Alterum Sanctus
Gekiro
Nicoleta
madaralpha
Naruto™
I. Enzo
DeadSoul
12 participanți
AutorMesaj
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 19:27

Nume: Concurs Avatare
Membrii: DarkMazer vs Rawkfiszt 
Durată: Până un concurent atinge 10 voturi.
Juriu: Forum
Dimensiuni: 150x250
Tema: Avatar pentru Andrei : ))
Concurs Avatare 33pd8y9 vs  Concurs Avatare 10r96qe


Ultima editare efectuata de catre DarkMazer in Lun Sept 01 2014, 19:58, editata de 1 ori
Sus In jos
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo


Ryo : 0
Likes : 5

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 19:57

Votez cu al doilea avatar!

Îmi place noanța acelui avatar!

Îi pare că personajul acela se potrivește cu culorile, fundalul și luminile perfect, cel puțin asta-i părerea mea!
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 19:58

Shinigami votează cu primul avatar.
----------
El nu a putut posta.
Sus In jos
Naruto™
Kaigai
Kaigai
Naruto™


Ryo : -2
Likes : 1

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 19:59

Primul imi place mai mult.De ce?Nu stiu.Imi place mai mult contrastul culorilor si scrisul.
Sus In jos
madaralpha
Kaigai
Kaigai
madaralpha


Ryo : 0
Likes : 0

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 20:07

Îmi place primul avatar, mi se pare de o calitate mai bună și e mai simplu și în același timp stilat.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 20:28

Primul | Culorile intunecate par sa se potriveasca mai bine cu personajul. E o lucrare intunecata deci borderul nu-si are locul, cel ce l-a facut a facut o alegere buna sa nu foloseasca. Efectele arata foarte bine, iar textul e foarte bine integrat.
Al doilea | Aici in unele locuri se arata lq, culorile putin prea aprinse.Glow-ul de pe text nu arata bine, asta face ca textul sa nu se integreze. Border-ul e ok.
Votez cu primul avatar.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 23:07

Votez cu primul avatar deoarece.
+ Îmi place cromatica.
+ Arată mult mai HQ decât al doilea.
+ Culorile se potrivesc mai bine cu personajul.
Sus In jos
Alterum Sanctus
Kaigai
Kaigai
Alterum Sanctus


Ryo : 0
Likes : 6

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeMar Sept 02 2014, 01:46

Nu sunt deloc rele, dar primul îmi place mai mult, cu toate că sunt foarte mulțumit de efectele ambelor lucrări. Aici chiar mi-a plăcut antiteza dintre render și background, având un contrast puternic cuprins de culori mai potrivit legate. De asemenea, mi se pare că se potrivește atât fontul cât și încadrarea lui, și e în totală concordanță cu atmosfera avatarului. Se observă și o calitate mai înaltă a imaginii în comparație cu cel de-al doilea. Gama de culori se potrivește, dar nu mă impresionează nimic prea viu-colorat, cu cât mai întunecat, cu atât mai bine, din punctul meu de vedere. Are un alt aer și îl schimbă total. Majoritatea alegerilor înclină grav balanța spre aceste preferințe... Votez cu primul avatar.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeMier Sept 03 2014, 23:57

Votez cu primul avatar. Cel de-al doilea este prea luminos, imi provoaca o durere oculara.
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana


Ryo : 0
Likes : 2

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeJoi Sept 04 2014, 13:50

Votez cred ca cu primul, dar sa stiti ca nu prea ati pus bine sursa de lumina.. si la al doilea avatar, renderul a pierdut din claritate(probabil ai dat prea mult blur). La al doilea nu merge fontul textului, iar la primul culoarea e prea alba..Sunt destule lucruri de zis, dar anyway
Votez cu primul fericit
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeVin Sept 05 2014, 14:29

Primul este mult mai bun decat al doilea. De ce? Pentru ca asa este. Al doilea este prea incarcat, pe cand primul este simplu. Ce e prea mult strica.
Sus In jos
RedKing
Kaigai
Kaigai
RedKing


Ryo : 0
Likes : 4

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeVin Sept 05 2014, 14:46

Prima semnatura este mai intunecata si mai frumoasa. A doua este prea luminoasa. Imi place mai mult intunecata. Insa textul nu imi place la nici una.
Sus In jos
Zet
Kaigai
Kaigai
Zet


Ryo : 0
Likes : 4

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeVin Sept 05 2014, 14:54

Îmi place primul. Simplu, nu prea încărcat de efecte. Mi-a atras atenţia. E puţin cam întunecat, însă faţă de al doilea mi se pare mai bun pentru că a combinat simplitatea cu ceva mai puţin obişnuit.
Votez cu primul.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul


Ryo : 2
Likes : 34

Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitimeVin Sept 05 2014, 18:50

Rawkfizt m-a bătut cu 11-1. 
Îmi accept înfrângerea și mă retrag în umilință.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Concurs Avatare Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Avatare   Concurs Avatare Icon_minitime

Sus In jos
 
Concurs Avatare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: