Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Probele

In jos 
+4
Siraxta
Matsuri
Damaris
Edi
8 participanți
AutorMesaj
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Probele Empty
MesajSubiect: Probele   Probele Icon_minitimeVin Oct 31 2014, 23:16


          Halloween-ul ninja!
Tipete si plansete rasuna in aceasta noapte in Konoha.Este o noapte infrigurata si luna lumineaza totul ca un felinar ceresc.Astazi este ziua cea mare, sau asa cum o numesc ei, 'Ziua Mortii'. Strazile Konohei sunt impanzite de teama si fantome.
Echipa 7 se pregateste de colindat.
-Aaaaaaaa!un strigat rasuna in noapte.
-Sakura, ai patit ceva?Cine te-a speriat?intreba Sasuke imediat ce a ajuns.
-Defapt acela a fost Naruto, care s-a speriat de o veverita.
-Tipic.spuse Sasuke, parca putin amuzat.
-Hei, am crezut ca cineva ne ataca, bine? interveni Naruto imediat.Kakashi sensei intarzie iar.
-Scuzati-ma, o mata neagra mi-a trecut calea si a trebuit sa o iau pe alt drum. spuse Kakashi imediat ce a ajuns.
-Mincinosule! 
Echipa 7 pleaca acum spre magazinul de costume , iar Naruto este foarte fericit ca merg la colindat. Pe drum s-au intalnit cu echipa lui Asuma.
-Ti-ai pus deja masca de purcea, Ino purcico?spuse Sakura.
-Nu te mai chinui sa iti cumperi costum, fruntea ta e de ajuns, Frunte lata.interveni Ino imediat.
-Sasuke, Sasuke, vrei sa te imratisam?
-Mhmm.
-Fetelor,fetelor,cine vrea o bucata din mine?
-Naruto,dispari!
-Kakashi,unde mergeti?intreba Asuma.
-Mergem sa ne cumparam costume.
Kakashi se apropie de Asuma si ii spune la ureche:
-Cred ca am vazut-o pe Kurenai cu tipul de la cafenea la bar.
Fata lui Asuma se inrosi ca o rodie si adauga:
-Copii, mergem la bar. Fac cinste ! 
Echipa 7 isi continua drumul spre magazin, pe strazile intunecate din Konoha.
-Intrati repede,  mai sunt doar 4 costume. spuse vanzatoarea care i-a vazut pe fereastra.
Kakashi a luat costumul de mumie,Sakura era o asistenta plina de sange, Sasuke s-a costumat in vampir si Naruto in... pai intr-o pisicuta.
-Dar nu e corect ! De ce sa fiu eu pisica? Face cineva schimb cu mine?
Toti au ras si au glumit pe seama lui.Ajunsi acum intr-o parte a satului cu multe case, cei 4 , asemanati parca cu cei 4 fantastici,incep sa colinde.
-Ne dati ori nu ne dati?
-Oo, ce pisica frumoasa. Poftim baietel,o ciocolata pentru tine si prietenii tai!
-Batrano, eu sunt o felina salbatica!
-Cum spui tu,scumpete.
-Naruto,ai putea sa nu mai fii atat de fraier?Daca vezi ca ne da bomboane, nu mai comenta,idiotule!
-Sasuke,nu te mai baga!
Timpul se scurgea dar si sacul se umplea cu bomboane.Luna umplea de argint acoperisurile caselor.Echipa 7 ajunse in fata unei case care era mai infioratoare ca toate celelalte.*Ding -Dong*, un sunet desprins din filmele de groaza se auzi cand Sasuke a sunat la usa. Spre mirarea tuturor,la usa apare un om la care nimeni nu s-ar fi gandit.
-Pe cine avem noi aici?Kakashi, Naruto, Sakura si chiar tu, Sasuke veniti la usa mea cersind bomboane?
-Orochimaru? se mirara toti privindu-l indelung si incepand sa rada in hohote.
Sannin-ul legendar era imbracat intr-o rochie roz cu danteluta si in mana avea o bagheta cu o stea in varf.In par avea o tiara care probabil se asorta cu pantofii lui de cristal.
-Intrati, mai am si alti musafiri.
Pe holul intunecat si rece se putea vedea inca sange,probabil ramas de la un experiment sau ceva.
-Tsunade,imi poti da telecomanda?intreba Jiraya amuzat.
Tsunade se apleca dupa telecomanda si Jiraya se uita insistent la fundul ei. O stralucire aparu in ochii lui Tsunade si il pocni tare in fata, incact Jiraya a cazut cu tot cu canapea.
-Ierbivor pervers, te-ai imbracat in preot? Tu cel care esti un pacatos mai mare decat toti? intreba Naruto. Si toti au inceput sa rada. 
-Tsunade-sama, de unde ti-ai luat costumul de felina? Se pare ca ii faci concurenta lui Naruto.
Toti se asezara pe canapea, imediat dupa ce Jiraya a ridicat-o,si au inceput sa povesteasca.Cenusareasa,pardon,Orochimaru ii servi cu o bautura care parea mai mult a fi expirata de zece ani decat comestibila si cu niste bomboane facute parca din piele de sarpe.
Asezati acum pe canapea, toti sapte incercau sa isi faca farse si sa se sperie.
-Naruto,te-ai udat! spuse Sakura amuzata.Ai facut pe tine, nesimtitule!
Toti au inceput sa rada si si-au petrecut seara de Halloween vizionand filme de groaza acasa la Orochimaru.*Auauauau* , noaptea acum a inceput!

II
Probele Halloween15_zpsbe9ed1ca
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 11:08

Proba I:
Imi place. Te-ai incadrat in tema, ai folosit chiar si personaje din Naruto, te-ai straduit sa o faci interesanta si fara greseli. Da, ai mai avut greseli pe ici colo, dar nu iti scad pentru ele. Proba nu a fost facuta ca sa scrii corect, a fost facuta ca sa creezi, sa iti folosesti imaginatia. Imi place ca nu ai bagat monstri sau mai stiu eu ce, e un Halloween realistic, normal, cum ni s-ar putea intampla tuturor daca am merge la colindat. 
2, 5 puncte pentru fic

Proba II:
Aici nu sunt asa incantata, am vazut imaginea pe net si nu ai facut prea multe in afara de a adauga scrisul. 2 puncte
Total proba I + II: 4, 5
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 11:42

Proba I:
Fic-ul îmi place foarte mult,apreciez faptul ca ai adaugat amuzamentul clasic din Naruto si ca ai pastrat starea de spirit si ai adaugat personaje principale care imi plac. Primesti 3 puncte aici .
Proba 2 :
Apreciez ca ai facut in Ps si e cu Naruto. Imi place . Primesti 2.8 aici.
Total I+II = 5.8
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 13:50

Proba I: Deci, ficul e taaare drăguț. Adorabil chiar. Mă simt de parcă m-aș fi uitat la un filler. :]] Eu îți dau 2.6 pentru originalitate si umor.
Proba a IIa: Nu-mi place că pielea e prea...portocalie. Parcă bate la ochi. Știu că portocaliul si movul sunt în temă cu sărbătoarea asta, dar aici par prea sufocante. Așadar, 1.5.
Punctaj total: 4.1
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan


Ryo : 0
Likes : 39

Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 14:50

Proba I: 2,4 puncte. E fain fic'ul, dar nu e ceva de speriat ... Pentru mine asta este un fic de Halloween. Dar totusi a iesit frumos si imi place.
Proba II: 2 puncte. Prea multa culoare, nu este nimic de speriat ... dar totusi a iesit frumos.

Total 4,4 puncte
Sus In jos
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo


Ryo : 0
Likes : 5

Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 19:21

Proba I: 3 puncte
Proba II: 2,5 puncte

Total 5,5 puncte
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitimeSam Noi 01 2014, 21:45

Proba I : 2.5 p
Proba II : 2.5 p


Total : 5 p
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitimeDum Noi 02 2014, 10:29

Proba I: Ăhm... sunt ămm... cum să zic. Acum un an citeam toate ficurile cu Naruto pe temă ninja de pe mai multe forumuri și chestia asta îmi sună foarte cunoscut. Nu spun că ai plagiat, dar mi-ai adus aminte de un fic ce trebuie să-l caut. Îmi plăcuse. Oricum, e parcă așa... nu știu, tipic Naruto. E drăguț. Parcă că e un OVA. Mhm... ămm... greu aici... 2,3, și eu ca Ana, aș prefera ceva puțin mai înfiorător.
Hapciu:

Proba a doua: Aici nu îmi place atât de mult, e poza originală, care, fără supărare, mie mi se pare că arată mai bine fără efectele acestea puse de tine. Îmi pare puțin cam țipător, ai luat originalul i-ai pus câteva efecte și un text, care nu e nici acela atât de special. 1,7
Total: 4 puncte
Sus In jos
Continut sponsorizat





Probele Empty
MesajSubiect: Re: Probele   Probele Icon_minitime

Sus In jos
 
Probele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri :: Event Halloween-
Mergi direct la: