Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 [Zeus] Portofoliu

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus


Ryo : 0
Likes : 2

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeDum Ian 11 2015, 16:43

Aici o sa va prezit unele Avatare si Semnaturi facute de mine. Astepet pareri si critici.
P.S.: Sunt incepator in GFX (De ieri)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeDum Ian 11 2015, 17:19

Sunt mai mult ca sigura ca urmaresti tutoriale. Bine faci. Ai inceput cu dreptul. Dupa parerea mea, ar trebui sa renunti la acele culori care iti sar in ochi. Incarci prea mult lucrarea. Ultima semnatura imi place. Textul integrat bine, efectele bune. E ok. Avatarul pe care il ai il ador. E super tare. Ceva special. Urmareste cat mai multe tutoriale. Astept sa vad cum evoluezi. Mult succes!
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeDum Ian 11 2015, 17:59

Ok, ești începător, nu o sa sar cu gura pe tine.
Photoshop nu este neapărat greu, doar că poate fi dificil să combini o groază de elemente diferite ca să îți iasă ceva bun sau foarte bun. La început e mai greu, dar o să te obișnuiești; nu te aștepta ca după o săptămână să fii expert. Dar destul cu asta, nu vreau să te sperii ^^
1. Fă-ți provizii bune de resurse. Brush-uri (mai puțin, dar nu neimportante), fonturi, texturi, c4d-uri, actions, și eventual pattern-uri și gradiente.
2. Tutoriale, tutoriale, și iarăși tutoriale. 1 2 3 4 5 Astea sunt doar câteva, de bază, dar găsești cu tonele pe deviantArt și pe YouTube, urmărește-le. Nu sări la cele foarte complicate; dacă simți că te depăștește, fă unele mai simple, și încearcă după ceva timp.
3. Încearcă să armonizezi elementele, găsește o balanță între render, fundal, culori și text. Primele tale semnături sunt foarte puternice, culorile sunt mult prea stridente; folosește culori mai deschise și mai soft. 
Dintre semnături, îmi plac ultimele două, sunt cele mai decente. Nu trânti un render pe un background. E mult de muncă până să ajungi să le faci să se îmbine perfect; încearcă întâi fundaluri ceva mai simple. Fonturile iarăși, e bine să fie destul de simple--la ultima semnătură, îmi imaginez că îți place fontul respectiv, dar nu e tocmai grozav cu restul compoziției. 
Una peste alta, pune și lucrează. Experimentează cu programul, vezi ce știe să facă. Găsește-ți un stil cu care ești confortabil, și lucrează la acel stil, dezvoltă-l. Găsește niște lucrări și gândește-te că vrei să faci și tu așa ceva, și lucrează până când reușești. Cel mai important, have fun.
Repet, nu e tocmai ușor, și îți trebuie mult lucru până ajungi să faci ceva cu adevărat ieșit din comun. Ia-o încet.
Multă baftă.
Sus In jos
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus


Ryo : 0
Likes : 2

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeDum Ian 11 2015, 18:08

Nu folosesc Photoshop mi se pare prea complicat, Folosesc Paint.Net pentru a adauga renderul in background si pixlr express pentru efecte.

Inca o semnatura
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeDum Ian 11 2015, 19:45

Totuși dacă vrei să faci lucrări mai bune într-o zi va trebui să avansezi la Photoshop. Te descurci bine pentru început. Cum am văzut că au mai spus ceilalți oameni,urmărește tutoriale. Și acum ce zic eu,avansează la Photoshop. Pare greu la început dar te obișnuiești. Hai să nu zic că fix de 4 ani îl folosesc,pentru că nu sunt sigur exact,dar de 3 sunt sigur. De 3 ani folosesc Photoshop. De când am început să fac GFX. La început am început cu PS,după am încercat GIMP pentru o perioadă pentru că nu am mai găsit un PS bun,calumea. Nu mă plâng,a fost greu la început. Acum e foarte ușor.
Sus In jos
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus


Ryo : 0
Likes : 2

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeMar Ian 13 2015, 20:12

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus


Ryo : 0
Likes : 2

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeSam Ian 24 2015, 00:52

Semanturi
Spoiler:
Avater
Spoiler:
Cover
[spoiler[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/spoiler]


Ultima editare efectuata de catre Zeus in Mar Ian 27 2015, 21:32, editata de 1 ori
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeMar Ian 27 2015, 17:09

A doua semnatura imi place super mult. Al treilea avatar imi place dar parca ii lipseste ceva. Cover-ul mi se pare prea incarcat si pot vedea elemente care nu trebuiau sa fie acolo. Trebuia sa-l faci in asa fel incat sa nu-mi dau seama ca acele imagini sunt taiate si puse unele peste altele. In rest e ok.
Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl


Ryo : 0
Likes : 4

[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitimeJoi Apr 09 2015, 23:23

Majoritatea lucrurilor care le-as avea de zis au fost acoperite de Chocolate, as mai avea de zis urmatoarele:
- Nu mai intinde renderul (primele creatii au renderul intins, si nu da bine, absolut deloc)
- Limitandu-te la paint.net pentru creatii grafice e ca si cum ai picta cu un ciorap in loc de pensula. Nu zice nimeni ca nu poti, dar asta nu inseamna ca iese ceva bun. Foloseste tot ce poti pentru a-ti usura munca si pentru a-ti maximiza calitatea rezultatului.
Iti urez noroc in continuare, si sper ca vei asculta de ce ti-am zis noi pana acum.
Sus In jos
Continut sponsorizat





[Zeus] Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: [Zeus] Portofoliu   [Zeus] Portofoliu Icon_minitime

Sus In jos
 
[Zeus] Portofoliu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Portofoliu ionutzu97
» Nicoleta: Portofoliu
» Gekiro: Portofoliu
» Kakashi-san Portofoliu
» Portofoliu Senseye

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: