Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Nicoleta AMV

In jos 
+17
Gekiro
mario.ghersin
UchihaBTW
sp3cialk1dor
¬Crowley¬
MadalinNaruto
izabela :*
Quinzel
Ioana
Madara Uciha
Aroyo
Shinigami
NarutoSageMode1000
RaIkiRi
Makise
Utakata
Nicoleta
21 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeLun Mar 18 2013, 14:27

Salut^^
Aici imi voi posta AMV-urile.
Acesta este primul meu AMV.

Naruto and Sasuke.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa va placa.

Accept doar o cerere.Deci primul venit, primul servit.


Ultima editare efectuata de catre Nicoleta in Vin Mar 07 2014, 18:09, editata de 2 ori
Sus In jos
Utakata
Kaigai
Kaigai
Utakata


Ryo : 0
Likes : 0

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeLun Mar 18 2013, 14:45

Frumos,dar dupa mine ti-as sugera(pe melodia asta)sa pui imaginile sau scenele in ordinea varstei sau de sus in jos cum isi aduc ei aminte ...la melodia asta ar suna si s-ar vedea foarte frumos fericit
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeVin Apr 26 2013, 23:37

Hey, acum reusesc sa-ti vad AMV-ul si nu chiar pot spune prea multe cuvinte de lauda:
1. In primul rand, nu ai combinat bine pozele cu video-urile;
2. Ar fi trebuit sa le pui in ordine cronologica, sau cum isi aduc ei aminte;
3. Nu a prea mers ritmul cu imaginile.

Ar trebui sa mai exersezi si am o intrebare: Cu ce pogram faci AMV-urile?
Sus In jos
RaIkiRi
Kaigai
Kaigai
RaIkiRi


Ryo : 0
Likes : 0

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Apr 27 2013, 10:08

Si eu teas intreba la fel cu ce program le faci , mie mi se pare destul de bun dar pozele nu sunt puse in ordine
Sus In jos
NarutoSageMode1000
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : -1

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Apr 27 2013, 10:34

Te intreb la fel Programul >.< , si ce muzica e asta ? O.O
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Apr 27 2013, 10:52

nu stiu cu ce program a realizat ea amv-ul, dar pentru o inalta calitate si profesionalism, va recomand Adobe After Effects CS6

puteti adauga si niste pluginuri utile , gen : VideoCopilot Twitch + Trapcode Shine
si pt partea audio e bun Adobe Audition CS6
Sus In jos
Aroyo
Kaigai
Kaigai
Aroyo


Ryo : 59
Likes : 7

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Apr 27 2013, 10:58

Este bine pentru inceput bravo
Si sper sa nu lasi balta Topicul si sa vii cu next
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeMier Mai 08 2013, 06:58

Mi se pare un AMV bine structurat fericit Ai si video si imagini......As vrea ca urmatorul tau AMV sa fie doar din video.... Si daca tot ai spus ca accepti o cerere, fa-mi un AMV cu Shukaku. Limba scoasa
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeVin Mai 10 2013, 15:56

Am facut AMV-ul cu Shukaku.

Shukaku



Sper sa-ti placa.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeVin Mai 10 2013, 16:13

Foarte bun AMV-ul...imi place cum l-ai structurat.....imi mai place si ca numele tau este vizibil in coltul de jos din dreapta+ ca melodia Whispers In The Dark este foarte potrivita...nu am cuvinte fericit Bravo!
Sus In jos
Madara Uciha
Kaigai
Kaigai
Madara Uciha


Ryo : 0
Likes : 0

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeVin Mai 10 2013, 18:01

da imi place mult bravo fa o meserie din asta
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana


Ryo : 0
Likes : 2

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeVin Mai 10 2013, 21:08

Cum am mai spus si o s-o mai spun de 100o de ori. Daca faceti AMV-uri de 3-4 minute, doar cu cateva scene,mai bine taiati din melodie, casa aveti in AMV cat mai multe frame-uri. Mai bine un AMV scurt si bun, decat unul lung si prost.
Nu pot spune ca e un AMV urat, ca ti-a iesit destul de bine si daca faci si durata melodiei mai mica o sa fie perfect.
P.S. Incercati sa scapati de melodiile Skillet la AMV-urile Naruto pentru ca deja sunt prea multe...puteti pune melodi fara voce, doar instrumental si o sa iasa foarte bine.
Oricum ar fi, Gambatte to omedeto!
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeDum Aug 18 2013, 12:19

Buna, Yoko! Eu de ce nu stiam ca te pricepi si la AMV-uri.Sunt foarte dragute.Imi plac la nbeunie amandoua, cand mai ai ragaz sa ne mai aduci te rog frumos.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeVin Aug 23 2013, 22:04

Asa, am maii facut un AMV in juma de ora, cand am avut acces la PC fara sa am ceva de facut, si totusi fratele meu ma tot sacaia si plangea. E un AMV foarte scurt, de 25 secunde, dar sa nu va aud pentru ca e facut pentru un Test, e facut la repezeala.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*


Ryo : 0
Likes : 3

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeVin Aug 23 2013, 22:42

Bravo , Yoko , incxepi sa le faci din ce in ce mai bine . Imi plac mut mai mult amv-urile scurte dar de buna calitate decat cele lungi dar fara vreo legatura cu scenele , imaginile , puse doar de umplutura , sa fie acolo . Foarte bun ultimul amv . Tine-o tot asa !
Sus In jos
MadalinNaruto
Kaigai
Kaigai
MadalinNaruto


Ryo : 2
Likes : 0

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Aug 24 2013, 01:53

foarte tare sa mai aduci fericit
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Aug 24 2013, 10:06

Yoko a scris:
Asa, am maii facut un AMV in juma de ora, cand am avut acces la PC fara sa am ceva de facut, si totusi fratele meu ma tot sacaia si plangea. E un AMV foarte scurt, de 25 secunde, dar sa nu va aud pentru ca e facut pentru un Test, e facut la repezeala.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Asta e cam direct, si cum a zis si ioana, ferestete sa folosesti melodii care sunt prea folosite prin AMV-uri, de exemplu, ia Disturbed, nu prea am vazut amv-uri cu melodii facute de ei, sau mai instrumental, sunt Immediate Music, Two steps from hell, sau E.S. Posthumus.
Alte trupe, ai putea incerca TFK (Thousand Foot Krutch), si mai sunt :Ddaca e, ma intrebi pe mess, ca mai am trupe, si deastea care ascult LoL eu am toate albumele de la Immediate music, TFK Evanescence si skillet pe telefon <3 =]]
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Aug 24 2013, 19:31

Am mai facut un AMV, mi-a luat juma de zi, dar a meritat.
ATENTIE: Melodia va fi intrerupta pentru ca nu mai aveam ce sa pun fericit).

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
sp3cialk1dor
Kaigai
Kaigai
sp3cialk1dor


Ryo : 0
Likes : 1

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Aug 24 2013, 21:05

WOW yoko . Continua tot asa, imi place foarte mult ce faci . Astept un AMV cu Deidara te rog :3 .
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeSam Aug 24 2013, 22:55

Una din cele mai mari greseli ale tale este faptul ca amv-ul incepe in mijlocul actiunii. Trebuie sa treci printr-un fel de initiere, titlul amvului, din ce anime/uri, de cine (by Yoko), dupa sa incepi poate putin cu muzica incet, ori deloc pentru  vreo cateva secunde, dupa melodia, cu un "fade in" si incearca sa cauti melodii care incep lent,si continua alert (si cel mai bine, mai multe, nu prea cunoscute, pentru a impresiona) dupa cutscenes, despartite prin diferite metode, nu doar un flash (exemplu din ultimul amv), si la sfarsit un quote, cv, cu un fade out din amv, si din melodie, dar cu 2/3 sec intarziere si un quote alb pe negru cu un font all caps [mia venit denumirea pe moment].  Iti spun criticile astea in calitate de prieten, nu de co-membru pe forum ^-^

Uite niste exemple:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aceste exemple sunt facute poate de unii care au ani experienţa.


Ultima editare efectuata de catre Blure Shadow in Dum Aug 25 2013, 11:38, editata de 3 ori (Motiv : corectii gramaticale, adus exemple)
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana


Ryo : 0
Likes : 2

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeDum Aug 25 2013, 11:26

Eu sunt de acord cu blure, plus ca la faza aia de la inceput cu renderele alea, puteai sa le potrivestii pozitia la fel in ambele parti. Plus ca sa dai umpic de viata imaginii, puteai sa le faci sa se miste si sa pui un shadow ceva.
Altceva: nu inteleg de ce luminozitatea e asa mica. Deabea se observa actiuniile. Daca asa sunt imaginile care le-ai folosit, atunci puteai sa luminezi putin cu Brightess and Contrast. Si ca sa se vada dragut, puteai sa pui Texture, dar asta e optional.

Stiu ca nici AMV-urile mele nu sunt WOW, dar astea-s lucruri de baza invatate de la Gekiro fericit
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeLun Sept 02 2013, 20:09

Bine, bine.. vad o gramada sfaturi si critici, dar ma rog.. eu tot pe a mea o fac tongue
Am facut un AMV pentru Nii-san aka K1dor.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW


Ryo : 0
Likes : 0

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeLun Sept 02 2013, 20:43

Asta a iesit ceva mai bine,apropo ,mai primesti cereri ? daca da,as vrea unul cu kakashi te rog,multumesc anticipat .
Sus In jos
mario.ghersin
Kaigai
Kaigai
mario.ghersin


Ryo : 0
Likes : 0

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeLun Sept 02 2013, 20:56

frumos, imi plac AMV-urile mult, dar am si eu o intrebare cum l-e faci?
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 00:13

Uite la blure cu cine o compara pe Yoko.Yoko e yoko asa ca nu incepeti sa o comparati pe ea cu diferiti maestri in AMV-uri.Cui ii place ce face ea sa ii placa,cui nu,nu si punct.
Mario,daca vrei,as putea sa te ajut eu.Lasa-mi doar un pm.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nicoleta AMV Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta AMV   Nicoleta AMV Icon_minitime

Sus In jos
 
Nicoleta AMV
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» [PTS] ~ Nicoleta
» Nicoleta: Portofoliu
» Nicoleta's Drawings
» La mulți ani, Nicoleta!
» Te iubesc,Nicoleta.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Universale :: Fan AMV-
Mergi direct la: