Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Ganduri Profunde

In jos 
+59
DeadSoul
Chocolate
Thellussion
BiancaRomelia
Zeus
PalarieDePaie
Edi
BogdyRo2
Z. Tokyo
Fallen Miko
kosty. xD
NobaraAi
SenjuHashirama
Itama Senju
RedKing
soniaisnotonfire
NarutoSkumpik
ParkerGG
Skrillex
TaniaKro
Vendeta
Alterum Sanctus
HPGr33n
Naruto™
Kirito
Kin
CoJoCkK uchia
Constantin
XanoTHEr.
Robi
Ina
Gekiro
NoDestroy
Robi Uchiha
Naruto↔Kurama™
*-Sebi-*
Mk01
RedKo
Kiba Inuzuka
Edacto
Shimozuki
Damaris
Cocktail
BestFox
narutofannr1
izabela :*
Sasuke清
MississippiKing
Katoka-chan
DiaKage
Damon
Aroyo
UchihaBTW
NejiHyuga12
DaNg3r0s
Uchiha Itachi
Paulla_7
ely_lovesAnImE
Alecks97
63 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeLun Iun 09 2014, 14:45

Există patru întrebări valoroase, într-o viață de om: Ce este sacrul? Din ce e făcut spiritul? Pentru ce merită să trăiești? Pentru ce merită să mori? Răspunsul la toate, e același: dragostea.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMar Iun 10 2014, 05:58

E ca și cum am muri atunci când nu reușim să-i facem pe alții să trăiască
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMier Iun 11 2014, 06:57

Și mângâierile pot ucide...
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Iun 12 2014, 05:59

Cea mai mare responsabilitate este să deveniți ceea ce sunteți. Nu numai spre binele vostru, dar și al meu.
                       Leo Buscaglia (1924 - 11 iunie 1998)
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeVin Iun 13 2014, 19:11

Sentimentelor noastre le place să se joace de-a v”ați ascunselea; și ce e ciudat este că ele ne găsesc întotdeauna, și adesea ne găsesc chiar în momentele în care, obosiți, ne-am hotărât să ne oprim din joc...
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeSam Iun 14 2014, 14:47

Harpa sufletului omenesc este atât de meșteșugit alcătuită, încât, numai o lovitură care i-ar rupe dintr-o dată toate corzile, ar putea să-i nimicească vibrațiile.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeDum Iun 15 2014, 09:32

”Niciodată!” îi spunea, sigură pe ea, voința. ”Se va întâmpla mâine!” îi șoptea speriată, inima...
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeLun Iun 16 2014, 06:54

Merg, fără nici-o speranță, până la capătul disperărilor mele, și acolo încep să le simt mângâierile...
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMar Iun 17 2014, 12:31

Nu amâna pe mâine ceea ce simți acum!

Asta trebuie sa aplic si eu... de n-ar fi atat de greu..
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMier Iun 18 2014, 07:02

Sunt un narcisist, pentru că am un puternic simț al plăcerii izvorâtă din lucrul bine făcut. Mă privesc des în oglindă fără nicio problemă. Îmi place de mine chiar când sunt neîngrijit. Mă îngrijesc. Și apoi mă privesc din nou, și-mi place imaginea mea.
     Gianfranco Ferre (1944 - 17 iunie 2007)
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Iun 19 2014, 05:59

Uneori, tinerii vor să se maimuțărească. Cineva ar trebui să le spună că, totuși, copacii au alt rol.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeVin Iun 20 2014, 06:59

Ce rost are să facem lucruri bune, dacă nimeni nu simte asta
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeSam Iun 21 2014, 10:14

Dacă te simți prea singur atunci când ești numai cu tine, înseamnă că ești într-o proastă companie
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeDum Iun 22 2014, 11:02

Dintre toate visele noastre trebuie să ne agățăm de unul, pentru a ne putea bucura de celelalte.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeLun Iun 23 2014, 08:45

Dragostea este, mai presus de orice, un cadou pe care ți-l faci ție însuți.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMar Iun 24 2014, 08:13

Viața - o înșiruire de tandre ezitări...
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMier Iun 25 2014, 09:37

Nu suntem singuri când pleacă cineva, suntem singuri când nimeni nu mai vine.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Iun 26 2014, 07:52

Nu suntem făcuți să fim singuri, dar nici să fim cu oricine.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeVin Iun 27 2014, 08:25

Nimeni și nimic nu mă va putea împiedica să fiu fericit în fața iubirii pe care o am pentru viață.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeSam Iun 28 2014, 09:33

...și iubirea a privit spre timp, și a zâmbit, pentru că știa că ea de timp nu are nevoie. S-a prefăcut moartă timp de o zi, a reînviat seara, fără legi de care să țină seama. A adormit într-un colț al inimii pentru un răstimp care pentru ea nici nu exista, exista doar colțul acela. A plecat fără să se îndepărteze, s-a întors fără să fi plecat...timpul murea, dar ea, iubirea, rămânea...
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeDum Iun 29 2014, 11:12

Fericirea e clipa de sărbătoare a tristeții
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeLun Iun 30 2014, 09:49

Cine e lipsit de pasiune nu își trăiește adevărata viață.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMar Iul 01 2014, 08:37

Sunt, în existența nostră, clipe rare, când se deschide o ușă, și viața îți oferă o întâlnire la care nu te mai așteptai. O întâlnire cu cineva care îți este complementar, care te acceptă așa cum ești, care îți ghicește și îți înțelege paradoxurile, temerile, resentimentele, mâniile, rănile... Și care îți întinde o oglindă în care nu îți mai este teamă să privești.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeMier Iul 02 2014, 11:11

Cine reușește să trăiască mai serios în interior, începe să trăiască mai ușor în exterior.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Iul 03 2014, 08:06

Ca să-ți faci dușmani nu trebuie să declari război, e suficient să spui ce gândești.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ganduri Profunde - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri Profunde   Ganduri Profunde - Pagina 20 Icon_minitime

Sus In jos
 
Ganduri Profunde
Sus 
Pagina 20 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ganduri Profunde
» Gânduri întunecate (Scurt)
» Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)
» Episodul 109 - Ichigo si Rukia, ganduri legate de ocolirea Raiului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: