Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Draw Battle

In jos 
+11
Seith
ady.rizea.9
UchihaRobi
izabela :*
Edi
darkyuzumaki
Sasuke清
Matsuri
Piticutss-chan
Katoka-chan
Shinigami
15 participanți
AutorMesaj
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeMar Sept 10 2013, 21:57

Tema concursului este Itachi
Tehnica de lucru : creion pe hartie
Timp de lucru : 7 zile de astazi 10.09.2013 pana in 17.09.2013
Numar de voturi : nu exista un numar anume,fiecare membru are obligatia de a-si argumenta votul cu amanunte bine intemeiate, sau nu se va lua in calcul opinia respectivului(ei)
Timp de votare - maxim 30 zile
Concurenti : Debb versus Shinigami
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeMar Sept 17 2013, 19:48

am cazut de comun acord,amanam pana maine concursul
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeMier Sept 18 2013, 22:56

Spoiler:

Spoiler:

START VOT
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan


Ryo : 0
Likes : 39

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeMier Sept 18 2013, 23:09

Eu votez cu primul desen. De ce? Pentru ca acela mi se pare ca seamana mai mult cu Itachi. Modul in care este desenat mi se pare extraordinar, imi place foarte mult. La al doilea desen buzele si ochii seamana cu ai unei fete, iar degetele sunt prea lungi. Acum fara suparare, este doar o parere proprie. Oricum si al doilea desen este foarte bine realizat. As vrea sa pot desena si eu astfel. fericit) deci eu votez cu primul desen.
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeMier Sept 18 2013, 23:39

Eu votez tot primu. Stilul desenului este unu aparte, mult ai diferit fata de restu, si special in felul lui ceea ce il face sa fie original. Felicitari celui ce l-a facut, desi stiu cine e dupa stilul aparte. Mare artist, mare imaginatie! 
Ft frumos, bravo! Al doilea desen, si el e mI original, diferit, dar ii lipseste acel ceva.. Itachi nu e o persoana foarte vesela, iar prin acel desen, nu ii se exprima tristetea, suferinta alea alea, cum e la primu. Ori cum, e original si imi place! Felicitari! 
Cam acesta ar fi parerea mea, votu meu dupa cum am zis, merge catre primu desen.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 14:14

Si eu la fel,aleg primul desen,de ce,pentru ca seamana mai mult cu Itachi,si este mai frumos.Al 2-lea,ce sa spun,este frumos,dar eu i-as schimba mai multe,la par.l-as face mai accentuat,si i-as face Sharingan.Eu va felicit pe amndoi,se vede ca ati muncit mult!
Deci votul meu merge spre primul desen. Have fun! fericit:3
Sus In jos
Sasuke清
Kaigai
Kaigai
Sasuke清


Ryo : 0
Likes : -5

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 14:23

Il votez pe al doilea,imi place mai mult si este mai estetic.Mare parte din primul e o mazgalitura si nu seamana cu Itachi.
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki


Ryo : 0
Likes : -28

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 14:49

Votul meu merge la desenul 1  motiv desenul are un stil  care ma atrege + ca nu ai prea cuprinde fara lui itachi nu seamana bine dar ai "dezvaluie" sa zic asa mult caracterul   al 2-lea e bun reusit seamana la fata cu itachi chiar de cred ca a fost incercat cosplay dar la 1 cand ma uit imi vine o emotie care nu prea pot so descriu e cu totul alt stil  altceva nu prea am de zis imi plac mult ambele dar acea emotie ma facut sa votez desenul 1 LoL
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 15:29

Primul desne este mai reusit , si mai frumos pentru caimi place cum a pus umbrele si cum l-a realizat
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*


Ryo : 0
Likes : 3

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeJoi Sept 19 2013, 16:22

Primul desen este mai special , nu neaparat mai frumos ci doar special pentru ca are o originalitate aparte , nu o poti vedea peste tot si care chiar iti transmite un mesaj . Este minunat sa poti vedea asemenea desene , care-ti pot transmite ceva prin simplu fapt ca sunt , de exemplu , sumbre sau abstaracte sau de orice alt tip , acele desene sunt o incantare pentru ochi . Votez primul desen din motive deja precizate .
Sus In jos
UchihaRobi
Kaigai
Kaigai
UchihaRobi


Ryo : 0
Likes : 0

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 19:46

Eu votez cu primul desen pentru ca  seamana mai mult cu itachi oricum bv faci niste desene  minunate wink
Sus In jos
ady.rizea.9
Kaigai
Kaigai
ady.rizea.9


Ryo : 0
Likes : 0

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 19:59

Eu votez al doilea desen primul mi se pare mult prea aglomerat parerea mea fericit
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith


Ryo : 0
Likes : 3

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 22:00

Votez cu primul deaorece mi se pare original,nu e doar o imagine de pe net pe care a desenat-o, în ea se află şi elemente originale ,astfel a reuşit prin aceea imagine să transmită mai multe sentimente,nu ştiu dacă-s singura nebună care le poate vedea,adică,fiecare vede o iamgine în felul lui,fiecare are o viziune specifică,însă mie îmi transimte mai multe convecţiuni,iar cioara aia de pe capul lui este unul din elementele importante ale acelui tablou/imagine,iar al doilea n-are nimic special,e vag,nu exprimă nimic şi de aceea mă face să votez cu primul desen.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeVin Sept 20 2013, 22:23

Scurt si la obiect!
Primul desen este mult mai reusit decat al doilea...Motiv: Seamana mult mai bine cu itachi. Imi place foarte mult ca este evidentiata o cioara acolo.La al doilea desen, expresiv si el, este bine realizat, umbre buna pot sa spun, dar nu prea are legatura cu Itachi(daca ma intelegiti).
Vot final : 1.
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana


Ryo : 0
Likes : 2

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeDum Sept 22 2013, 23:06

Eu o sa votez primul desen. Nu stau sa intru in amanunte, si spun doar un singur lucru: in al doilea s.a folosit estimparea care este o tehnica de prost gust. Pentru umbre se folosesc hasurile. Si inca o chestie, la al doilea centrul fruntii trebuia sa fie luminat , nu umbrit.
Deci vot pentru PRIMUL DESEN.
Sus In jos
FanN
Kaigai
Kaigai
FanN


Ryo : 1
Likes : 0

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeLun Sept 23 2013, 08:47

Primul desen e m-ai reusit ca al 2 LoL
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami


Ryo : 0
Likes : 43

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeLun Sept 23 2013, 15:13

cine nu cunoaste limba romana nu are dreptul sa voteze ))
2. am specificat ca cine nu-si sustine votul cu argumente nu i se va lua in considerare parerea
nu anulam nimic momentan, o facem la sfarsit ,cand tragem linie
ps :daca nu va puteti exprima opinia nu mai apasati reply !
Sus In jos
Debb
Kaigai
Kaigai
Debb


Ryo : 0
Likes : 0

Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 15:23

Avand in vedere ca nu se mai voteaza in acest topic, as dori ca cineva sa-l inchida.
 

CASTIGATOR: Shinigami.
 ~Good work~
Sus In jos
Continut sponsorizat





Draw Battle  Empty
MesajSubiect: Re: Draw Battle    Draw Battle  Icon_minitime

Sus In jos
 
Draw Battle
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Battle desen
» Battle în 2.
» Battle
» PS battle
» Battle pictura

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: