Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Black Butler

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Black Butler  Empty
MesajSubiect: Black Butler    Black Butler  Icon_minitimeMar Feb 10 2015, 18:00

Black Butler  27013



Black Butler, sau, așa cum este recunoscut de majoritatea fanilor, Kuroshitsuji este o manga shounen, care a luat naștere sub creionul lui Yana Toboso în septembrie 2006, urmând ca primul sezon al anime-ului să fie difuzat în octombrie 2008.


În Europa epocii victoriene, un tânăr băiat pierde tot ceea ce a avut drag pe lume în urma unui incendiu plănuit. Într-un moment de slăbiciune și disperare, face un pact cu un demon: sufletul său, în schimbul răzbunării. Ciel Phantomhive este acum șeful corporației Phantomhive, manipulând toate afacerile, precum și treburile secrete ale reginei Angliei. Noul său partener este un majordom demon, Sebastian Michaelis, ale cărui aptitudini de majordom sunt depășite doar de puterea lui de demon.

Povestea îi urmărește pe cei doi, împreună cu alți agenți, pe măsură ce lucrează pentru a descoperi misterul criminalilor părinților lui Ciel, și tragediile îngrozitoare care au căzut pe umerii lui Ciel în luna imediat următoare.

Părere personală:
Citat :
Chiar dacă, după ce am auzit că se va face un nou sezon, m-am lăsat de acest anime doar ca să mă reapuc, de la episodul 4 al primului sezon, până la ultimul episod al sezonului 3, nu am avut timp să mă plictisesc și, astfel, nu m-am lăsat până la sfârșit. Mi-a luat ceva timp să înțeleg unele lucruri, până am început să citesc manga: sezoanele nu sunt în ordinea în care evenimentele din manga se petrec. Cred că asta ar fi un minus pentru cei ce au animat seria. Ce-i drept, nu știu motivul pentru care au făcut asta, însă am găsit o ordine, probabil corectă: primele 15 episoade, sezonul 3, restul episoadelor din sezonul unu, apoi sezonul 2.

În sfârșit, seria este superbă chiar dacă trebuia să fie alt gen. Sincer, mie îmi plac toate personajele și mi-a părut rău când se trecea de la o acțiune la alta, cum e și normal, de altfel, personajele fiind schimbate. Pe lângă personaje, povestea este o foarte bună împletire a erei victoriene cu supranaturalul, a comediei cu acțiunea și așa mai departe. Alois 4 ever

Genuri: Acțiune, Comedie, Demoni, Fantasy, Istoric, Shounen, Supernatural

Episoade(toate sezoanele)
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Black Butler  Empty
MesajSubiect: Re: Black Butler    Black Butler  Icon_minitimeMier Mar 04 2015, 20:04

Kuroshitsuji...cel mai tare anime cu demoni, ever. Mi-a placut foarte mult, l-am terminat in 4 zile Surprins . Mi-a fost recomandat de o colega, o sa ii multumesc toata viata mea pentru acest lucru. Am fost "satisfacut" inca de la primul episode cand a inceput tortura. Este un anime bun si cred ca o sa ma mai uit odata la el. Sezoanele I si II mi s-au parut interesante...nu pot spune ca II a fost oribil, dar mno...
Astept sezonul IV...am inteles ca in 2016 o sa apara.  Pana atunci, o sa urmesc alte anime-uri si o sa ma intristez de fiecare data cand o sa ma gandesc la Kuroshitsuji...pacat...este un anime bun. Oricum, o sa traiesc in suferinta pana o sa apara sezonul IV.
Sus In jos
 
Black Butler
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  Primul promo film anime Kuroshitsuji: Book of the Atlantic (Black Butler: Book of the Atlantic)
» Black Rose
» DBS: Episodul 58 - Zamasu şi Black! Misterul celor doi se adânceşte
» Bleach Movie 3: Fade to Black - Kimi no Na wo Yobu
» DBS: Episodul 49 - Un mesaj din viitor! Goku Black invadează!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Anime Life :: Discuţii Anime :: Prezentări Anime-
Mergi direct la: