Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Fenomenul Live Reaction

In jos 
AutorMesaj
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus


Ryo : 3
Likes : 20

Fenomenul Live Reaction Empty
MesajSubiect: Fenomenul Live Reaction   Fenomenul Live Reaction Icon_minitimeDum Apr 12 2015, 19:26

Nu știu dacă ăsta este cel mai bun loc în care să postez această discuție însă după judecata mea n-am găsit alt loc mai potrivit. Ca să trecem la subiect. Nu știu câți dintre voi sunt familiarizați cu fenomenul de live reaction ce a prins o mare amploare pe youtube în ultimii doi ani. În ce constă acest lucru? Live Reaction-ul presupune urmărirea pentru prima oară a unui produs, de obicei audio-viziual (film/serial/videoclip,anime) și înregistrarea reacțiilor de pe parcursul vizionării. Ce mi se pare interesant e că foarte multă lume îi urmărește pe acești oameni. Chiar și pe mine m-a prins febra acestă în ultima vreme și vreau să spun că am văzut live reaction-uri cam la toate episoadele Tokyo Ghoul. Acum vine și întrebarea adresată de mine: De ce ne uităm la așa ceva?
De ce? Dacă te gândești logic nu ar fi nici un motiv clar pentru ca tu să te uiți la cineva care se uită la rândul său la ceva. Nu mai bine te uiți tu direct la acel lucru și gata? Aparent nu. E o senzație pe care am experimentat-o și eu, sunt convins că poate și unii dintre voi, însă de multe ori simțim nevoia de a vedea cum reacționează oamenii la aceleași chestii pe care le-am văzut și noi. Îți oferă oarecum senzația aia pe care o ai când te uiți la film cu cineva. Mi s-a mai întâmplat să văd un film bun și să le propun altora să se uite cu mine la el. Cert e că atunci când l-am vizionat cu altcineva eram mai atent la reacțiile persoanei cu care eram decât la film în sine. 
E foarte ciudat. De ce avem nevoia asta ciudată? Sunt curios de părerea voastră. E oarecum un mod de a ne identifica cu alții? Sau prin asta ne justificăm oarecum pasiunia? Nu știu sigur...pentru mine cel puțin e un subiect de gândire.
Am pregătit o mică mostră de live reaction, de la unul dintre ”reacționiștii” pe care am început să-l urmăresc recent. Un tip destul de haios și puțin sărit care pune un pic prea mult suflet în ceea ce face. Și nu, nu cred că exagerează doar de dragul exagerării. Dacă aveți și voi filmulețe cu live reaction-uri interesante aștept să le postați și să le discutăm.
Sus In jos
 
Fenomenul Live Reaction
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Date A Live
» Bloody Shadows - We are born to live in darkness

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Dezbateri-
Mergi direct la: