Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Bloody Shadows - We are born to live in darkness

In jos 
+15
paracetamol
AndyBIJUU
Piticutss-chan
Aimejes
Makise
Seith
UchihaBTW
Nicoleta
Aiyaa
Tobi
Katoka-chan
BestDude02
Klodd
darkyuzumaki
ely_lovesAnImE
19 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 15:59

KATO P.O.V - Intuneric......doar intuneric.....nimic mai mult nu pot vedea sau simti....
Fiecare parte a corpului meu , se frange in intuneric , se amesteca cu el si dispare contopindu-se totodata cu mirosul ispititor si letal al sangelui celor ce acum doua zile le spuneam prieteni .
Am avut prea multa incredere si am fost prea fericita sa vad adevarul........Nu as fi putut percepe vreodata , ca fericirea insasi este drumul spre iad .
*** Oprita din sirul gandurilor sale , fata se apropie de cei doi baieti care zaceau morti intr-o balta imensa de sange . Ei nu s-ar fi gandit vreodata , ca tradarea lor v-a avea un asa pret...nu s-ar fi gandit ca roscata , ce acum cateva ore le zambea ar fi putut vreodata sa le faca rau , dar sa le tina piept si chiar sa ii ucida le parea de ne conceput...si totusi se intamplase .
Ochii ei de culoarea cerului acum erau inecati in sange .
Plangea , dar nu pentru ca regreta uciderea celor doi , ci pentru ca increderea si fericirea au ucis-o dar totodataau condamnat-o la o viata eterna pe Pamant , care acum ii parea un Iad nu un taram al fericirii , ci unul al durerii pe care era nevoita sa il cutreere pentru a cauta un alt motiv de a trai si singurul motiv pe care era capabila sa il vada era , lichidul rosiatic de pe mainile sale...
Acel lichid ce acum cateva ore ar fi provocat panica si disperare dar care acum ii patrundea in inima , o facea sa isi piarda controlul , ii inrosea ochii si o transforma
intr-un monstru .
Orologiul tocmai batea miezul noptii ...pentru unii era o noapte linistita sau cel putin asa parea , o noapte linistita a anului 1859 .
Fata care ii privea pe cei doi cu dispret acum cade secerata la pamant .
-Sentimentul asta...cine sunt ? Ce vor ? De ce stau aici ??? trebuie sa fug..si intr-o fractiune de secunda ajunge in varful orologiului .
Synkron - Deci instinctul tau a fost corect ...Chiar sunt...morti ! sopteste Synkron unul din membrii clanului Red Moon , in timp ce ii priveste pe Darky si K1dor care zaceau jos....Simtea o dorinta puternica il incolteste..ura mai precis .
Piticutss - Sa nu te mai indoiesti de mine.....VREODATA !spune aceasta dezvaluindu-si coltii albi ca neaua . Piticutss era o fata care iti parea un inger la prima vedere cu ochii verzi si parul blond insa era poate cel mai crud dintre vampirii clanului Red Moon . Poate din cauza trecutului sau care a distrus orice urma de pe chipul acestei fete de 17 ani .
Senpai - Daca ati terminat , uitati-va mai bine la cei doi ! Cred ca e opera unui NEW BORN ...Senpai era conducatorul clanului Red Moon de putin timp ...desii nu isi dorea cu adevarat sa fie la conducere nu avea de ales deoarece fratele sau Narcis disparuse in urma cu 6 luni iar Senpai era singurul care putea sa aiba grija de clan .
Piticutss : Haide sefu ...un NEW BORN ?? Darky si K1dor erau printre cei mai buni din clanul nostru un novice nu ar fi putut sa le faca asta !
Senpai - HMM cred ca nu esti inca destul de pregatita sa fii in echipa mea nu ?? Acel New Born nu e singurul novice de aici !
Piticutss - Ce ai spus ???
Synkron - Piticuts !! tipa acesta
Senpai ii adresa o privire lui Piticutss prin care aceasta intelese ca v-a muri daca nu tace .
De pe varful orologiului Kato privea toata scena . Trebuia sa fuga insa nu putea...ranile nu o lasau .
Privirea i se muta la ochii caprui ai lui synkron care o vazuse si in mai putin de o fractiune de secunda ajunsese in spatele ei .
Synkron - Sa ghicesc ..Tu esti cea care mi-a omorat ''fratii'' ?
Kato - Daca as spune da nu mai crede nu-i asa ??
Synkron ranjeste si zice :
- Cum as putea....corpul tau e manjit cu sangele lor ..asa cum v-a fi si corpul meu manjit cu sangele tau ...NEW BORN !

e dramatic stiu stiu lacrimi dar asta a fost introducerea cap 1 va fi mai amuzant si voi spune mai multe despre darky narcis yoko ( scuze ca nu am spus nimic despre tine te voi baga in capitolul viitor Indragostit )
astept pareri , critici , bataie emotionat
next pun maine daca am timp Limba scoasa
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki


Ryo : 0
Likes : -28

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 16:05

hai cu next urgent fericit) sper ca ma ''reincarnez'' in urmatorul capitol fericit) Oh My God ce neo facut kato Surprins
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd


Ryo : 1
Likes : 2

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 16:08

Sincer dupa ce am citit asa la inceput nu imi dadusem seama cum va continua povestirea , e foarte dramatica , sa zic asa , nu prevez, ce ar putea sa se intample , asta e foarte bine, si da o alta frumusete textului .

Daca mai ai nevoie de personaje , ma poti baga si pe mine Klodd , ai grija sa nu gresesti numele .

In rest astept next , sa vad ce se intampla.
Sus In jos
BestDude02
Kaigai
Kaigai
BestDude02


Ryo : 0
Likes : 0

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 16:11

Super tare !! Continua imi plac genul asta de ficuri in next voi fi si eu fericit Hai repede cu el
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan


Ryo : 0
Likes : 39

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 16:15

eu is New Born? fericit) I like it :> vreau next LoL si imi place cum scri :>
Sus In jos
Tobi
Kaigai
Kaigai
Tobi


Ryo : 0
Likes : -7

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 16:35

imi place,debea astept nextul
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 17:15

Elllyyy, ce frumos scriii O.O
E genial <3 E superb <3 E asdfsdhfidsvs
Nu am critici sa dau :o3
Da nu pot sa cred ca nu m.ai bagat si pe mine :-w
Astept Next!
Meow <3
Sus In jos
Aiyaa
Kaigai
Kaigai
Aiyaa


Ryo : 0
Likes : 1

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 17:22

Waaa... Imi place cum scri... Ador povestile cu vampiri fericit) Vreau next --->
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 17:22

didi-chan a scris:
Elllyyy, ce frumos scriii O.O
E genial <3 E superb <3 E asdfsdhfidsvs
Nu am critici sa dau :o3
Da nu pot sa cred ca nu m.ai bagat si pe mine :-w
Astept Next!
Meow <3
ajutor ma omoara ma bate ma..iubeste Hi Sakura fericit)))
te bag maiii <3 idioato rolling on the floor) cum sa nu tocmai pe mizu da ce vrei sa ma trezesc data afra din sat smooch
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 17:49

Super-Tare!Mi-a placut!Astept NEXT!
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW


Ryo : 0
Likes : 0

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 19:41

si mie mi-a placut,felicitari
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 21:08

mersii mult pentru commuri :X:X:X

Cap 1 Bloody Shadows are back !!!

Ely P.O.V - Ahh insuportabila zi. Ca de obicei ajung sa ma plang tocmai la ora de mate , pe
care nu o sufar si nici eu nici altcineva cu exceptia profului . Ziua asta mai are putin si se termina , ma intreb ce as putea face in wekeend ? As putea sa merg la film , la plaja , la partiury la.....
Yoko - Ely trezirea !!!!!!!
Ely - Ce unde? Cand ? Cum? La naiba Yoko , iar am adormit nu ?
Yoko - Cam asa . Nu stiu ce faci tu noaptea dar e clar ca nu dormi , parca ai fi un vampir serios acum ! zice aceasta razand , Yoko este colega mea de banca si o buna prietena , are parul de culoare neagra cu reflexii albastre si ochii negri .
Ely - Ha?? o da eu vampir da sigur ha ha . Am alte lucruri mai bune de facut decat sa fiu vampir Yoko . Oricum ne vedem luni pa pa !
Yoko : Pa o si ai grija sa nu sugi sangele cuiva la noapte Ely ha ha ha !
Privesc in sus se pare ca e luna plina dar ceva nu e bine : Poate chiar o sa am grija !
P.O.V-ORA 24:00
Un scartait asurzitor de roti se aude pe strazi datorat unei masini negre decapotabile .Din ea coboara o roscata cu ochii cenusii ce priveste sfidator in jur . Este imbracata intr-o pereche de blugi negrii rupti in picioare avand o pereche de pantofi rosii cu un mic toc si un tricou rosu pe care scrie "KILL ME OR I WILL KILL YOU FIRST !" iar la ochii avea ochelari de soare chiar daca era noapte .
Se indreapta spre usa unei case aflate in apropierea locului in care a parcat insa nu suna la sonerie ci face o saritura rapida si ajunge la etaj pe balcon fiind fata in fata cu o persoana ce o priveste ganditoare .
Ely : Ma intrebam cand ai de gand sa sari , Didy ma bucur sa te vad !
Didy : Hey lafel si eu Ely dar ce e cu tinuta asta pe tina te duceai undeva de esti imbracata asa sexy ??
Ely : Didy sunt in pijamale , da-ti ochelarii de soare jos ce naiba e noapte .
Didy : Da.....
Ely : Ce se.....?
Spatiul din jurul ochilor ei era desenat cu tot felul de semne iar pupilele ii tremurau . Incontinuare privirea ii era indreptata in pamant si o lacrima cristalina ii brazda fata iar corpul incepe sa tremure .
Ely : Ce se intampla ?? Didy ce ti-sa intamplat ? Cine a facut asta ?
Didy : .....
Ely : Raspunde-mi ! Didy...spune odata cine e ?
Didy : Darky Uzumaky !spune aceasta privind-o pe Ely in ochi fara ezitare si oprindu-se din tremurat .
Ely : Ha ha ha , stai stai umpic , Darky Uzumaki ? Darky Uzumaky utilizatorul nr 1 de Script din Red Moon ?Ala a murit acum nustiu cate decenii (Magie a vampirilor permite punerea blestemelor scrise pe o anume persoana , blestemul costa intotdeauna in 10 semne magice pe care numai utilizatorii Scriptului le pot indeparta , acestea sunt scrise pe locul unde a fost blestemata aceea persoana in cazul lui Didy ochii , iar atunci cand semnele incep sa dispara unul cate unul se stie deja ca cel blestemat va muri daca si ultimul semn dispare/MAGIA SCRIPT POATE FI INDEPARTATA DOAR DE CEL CARE A FACUTO SI ARE EFECTE SECUNDARE DEZASTRUASE )
Didy : Nu e o gluma de asta am nevoie de ajutorul tau ! Am vrut sa o eliberez pe ...Katoka cred ca ai auzit de ea .
Ely : Se presupune a fi mai puternica , ca si conducatorul celor de la Red Moon . Vrei sa le facem probleme alora atunci cu placere , spune aceasta zambind malefic
Didy : Nu e asta , vreau sa spun ca......Klodd vrea sa reformam clan legendar BLOODY SHADOWS ! Synkron i-a ucis fratele plus ca , cei din Red Moon incep sa atace oamenii ce spui Ely te bagi ?
Ely : Stii bine ca magia mea nu poate fi folosita pentru ca e interzisa exact ca si magia lui Kato , trebuie sa ma bazez pe magia vampirilor de gheata atat ......plus ca imi pierd controlul in ultimul timp la vederea sangelui...
DiDY : Kato ne v-a antrena ! Ely vrei sa ajungi cuprinsa de nebunie , stii ca suntem vampiri nu ne putem risca nu poti sa stai si sa nu faci nimic .
Ely se indreapta spre pat de unde isi i-a hanoracul albastru cu pantalonii albi de blugi scurti si in picioare balerini dupa care sare jos .
Ely : Imi sunteti datori vanduti !
Didy : Da da hai urca !
***CENTRUL DE CERCETARI***
Piticuts : Hey Synkron zii lui Senpai sa vina el sa stea aici ca eu numai am chef !
Synkron : Senpai are treaba noi suntem responsabili pe aici , asa ca nu te mai plange piti.....
Piticuts : Ce ai Synkron?.....oo se pare ca avem musafiri in sfarsit incepusem sa ma plictisesc .
Synkron : Nu te mai prosti nu simti mirosul ??se pare ca , cei ce se apropie de noi sunt destul de puternici .
Piticuts : Ne vom distra ha ha , spune aceasta ranjind
Darky : Ati simtit si voi ? Se intoarce Diana se pare ca mai vrea un blestem ha!
Synkron : Te dai mare ca ai invins utilizatoarea de foc bla bla ahh ce enervant frate
Darky : Nu mai fi gelos ca o sa ai si tu sansa sa ii bati dar dupa te bat eu !
Synkron : Ai nu zau ?
Piticuts : Incetati ! spune aceasta serioasa ,Nu simtiti? E utilizatoarea de foc dinainte , un vapir al ghetii dar mai e cineva vine din alta directie ....E CA SI CUM AS RECUNOASTE MIROSUL ALA DAR NU IMI DAU SEAMA.....
***ALARMA***
Synkron : Alarma !!!! Nu se poate ?? E la camera in care e tinuta Katoka !!
Darky : CE????
Piticuts incepe sa stranga din dinti si fuge rapid catre camera katokai urmata de cei doi
DARKY : Diana de data asta te ucid pe loC !
Synkron : ce e cu fumul asta tampit ahhh trebuie sa imi folosesc magia vampirilor de vant zice asta dupa care imprastie tot fumul .
Synkron : Asa e mai bin......
Darky : Nu e Diana ???
Piticuts : Cine naiba esti ???piticuts fuge spre el folosindu-si forta clasica de vampir
BestDude : Asta nu te priveste . Dispari !!! Apoi isi deschide ochii care din verzi devin rosii semn ca puterea sa de vampir tocmai isi face simtita
Piticuts se opreste fix la un cm cu pumnul de fata lui dupa care cade secerata la pamant si incepe sa urle de durere .
Dude : Bariera de foc ,rosteste el apoi in jurul celor doi Synkron si Darky apare o bariera uriasa de flacari negre
Darky : Flacari negre??? e un......nu se poate !
Synkron : Ba se pare ca da ...e un utilizator al magiei (elementelor) intunericului !
Intre timp Ely si Diana tocmai ajung in fata centrului ..
Didy : Sa intram !
Ely : Ce e senzatia asta?
Din cladire cele doua fete ii vad iesind pe Katoka impreuna cu BestDude
DiDy : Aia este kato!! Asta cine mai e ?
Ely : Cui ii pasa , o are pe kato ! Hey tu!
BESTDUDE : Ce vrei ?
Didy : Kato ......trebuie sa ajungem la ea
Ely : OK HAIDE ! Facem un atac combinat !eu la spte tu in fata!
Didy : Hai ! Pheonix de foc !
Ely : Cristale de gheata !
BestDude : HMPF patetic ,ochii ii redevenisera iar rosii , Foc negru .
In acel Moment gheata lui Ely si focul Dianei disparusera .
Didy : Nu...nu se poate ..
Ely : Un utilizator al intunericului asa se explica .
BestDude : Bloody Shadows deci e adevarat luati-o pe katoka ! Sa nu mai interveniti in treburile Senatului si disparu.....

sper sa va placa vreau pareri :X Limba scoasa
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd


Ryo : 1
Likes : 2

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 21:23

Deja imi imaginam cum citeam imi si imaginam pe acolo ce se intampla, doamne e atat de genial , zici ca e pur si simplu un desen animat . fericit) Nu ca citesti ceva, parca totul sar petrece in fata ta . Astept urmatorul .
Sus In jos
BestDude02
Kaigai
Kaigai
BestDude02


Ryo : 0
Likes : 0

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 21:28

Ce tare :X Se pare cas puternic vreau next rapid rolling on the floor
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 21:28

Imi place actiunea
Imi place cum ai structurat clanurile si ai conturat relatiile dintre ele
Imi place personaju meeu <33

Uite un sfat: Baga mai multa descriere ca actiunea pare grabita putin. In primu capitol ai echilibrat modurile de expunere, da aici ai pus mai mult dialog.
Vezi ce faci cu descrierea in next.
Meow <3 :*
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith


Ryo : 0
Likes : 3

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 21:50

Cât de genial poţi scrie ,iar acţiunea e la fel de genială.
Cum am putut sa las comentariu aşa târziu ?o.o
Oricum vreau next next :o3 ! Şi apropo ma bagi şi pe mine?:o3
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 21:50

E S T E
P R E A
E P I C !!!!!!!!

Deci te omor daca nu ma bagi si pe mine rolling on the floor
Si, idem didi, iti mai trebuie
Citat :
mai multa descriere ca actiunea pare grabita putin. In primu capitol ai echilibrat modurile de expunere, da aici ai pus mai mult dialog.
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes


Ryo : -1
Likes : 3

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeSam Feb 02 2013, 22:04

:|Cum ti-am spus si pe chat,daca nu faci film din fic te bat,e genial are tot ce ii trebuie si imi place si partea ca ei sunt vampiri,deci astept next cat mai repede!:XE SUPEEEER!
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeDum Feb 03 2013, 08:22

Next,te rog,vreau sa vad ce o sa se intimple mai departe!
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki


Ryo : 0
Likes : -28

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeDum Feb 03 2013, 11:24

vai cemi place am renviat :X fericit) da ce magie mai am si eu =]]
si ely
te...... rog sa pui capitolul 3 mai repede fericit)))
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeDum Feb 03 2013, 14:30

la inca doua commuri vin cu next Limba scoasa
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeDum Feb 03 2013, 17:00

Best : Nu mai interveniti in treburile consiliului ! si disparu
Cele doua priveau uimite , sangele aproape ca le inghetase in vene si respiratia li-se oprise . Cum putea un vampir sa le invinga cu doar o privire , chiar daca era un vampir al intunericului era prea mult . Si ultimul lucru spus picase ca un trasnet asupra celor doua mai ales asupra Dianei .
Ce avea de aface Consiliul Vampirilor cu asta ? De ce le-a lasat-o pe Katoka daca el s-a chinuit sa o scoata de acolo ? Pur si simplu aceste intrebari fara raspuns nu se legau .
Si totusi...singura ce putea sa le dea poate un raspuns celor doua fete era roscata de 21 de ani ce zacea inconstienta jos . Ea fusese adormita mai bine de 150 de ani , dar totusi ramasese la forma initiala ceea ce demonstra ca fusese cristalizata tot acest timp .
Didy : Nu avem timp sa ramanem cu gura cascata ! Aghhh....durerea o chinuia inca pe Didy , blestemul lui Darky parea sa ii consume fiecare particica de putere din corp . Sa o luam inainte sa se trezeasca !
Ely : Ok ! Dar ce facem ? Acum observ si eu ca in lupta am lovit din greseala masina ...
***scartait de roti***
Klodd : Mai mai ati dat iar de probleme se pare ?Spune Klodd coborand din masina , cu aerul lui clasic de sef
Didy : Nu zic nimic ! Hai sa o urcam pe Kato in masina .
**Dupa 2 ore in cladirea consiliului **
Intr-o cladire de 5 etaje se desfasoara sedinta consiliului vampirilor . Consiliul era format din 5 membri printre care Uzumaki Naruto vampir de clasa regala ce stapanea puterile rasenganului(o tehnica ce folosea magia vantului ) , Deea Angel cea mai noua din consiliu o fata cu parul roz si ochii albastrii , inalta si cu puterea vampirilor vindecatori si Uchiha Btw Vampir cu puteri telepatice ca si Klood si Pisoias care avea puterea de a controla animalele , ea fiind genul mai salbatic si era si reaaa (puterea acestora consta in controlul mintii ) .
Erau asezati in jurul unei mese negre in forma de semincerc .
Pisy : Ma intreb ce face Best de ii i-a atata , nu e stilul lui .
Uzumaky : Mda....ceva nu e bine ....
Deea : Best e Best nu va faceti griji , ma duc sa iau o gura de aer . Se ridica si porneste spre usa *Visele aste ma obosesc .....nu inteleg ce poate sa insemne semnul Red Moon patat cu sange si de ce simt ca am o legatura cu asta ? ***
Chiar inainte sa iasa pe usa in fata Deei apare Best .
Pisy : In sfarsit iti mai lua mult !
Dude : Mda...Am eliberat-o pe Kato desii ci de la Red Moon m-au vazut .
Uchiha Btw : Si ce ai facut cu ea ?
DUDE : Am lasat-o pe maini bune nu va faceti griji !
Acasa la Ely
Katoka : Unde ssunt ???
Katoka se ridica incet de pe pat uitandu-se in jurul ei . Ochii ii pareau uimiti la ceea ce vedea totul era schimbat fata de 1859 insa nu era asa uimita pe cat ar fi crezut cei trei .Privirea lui Kato se opreste asupra lor studiindu-i pe fiecare si se opreste la Didy .
Katoka : Magie Script ? O doamne..,..
DiDY : Ehhh....mai important este cum te simti tu? stiu ca nu intelegi nimic din ceea ce vezi dar te vom ajuta !
Katoka : Inteleg totul .... dar nu stiu cum .
Klodd : Stai , se apropie de ea punandu-i mana inconjurata de o aura rosie pe frunte , te voi ajuta .
In acel moment in mintea Katokai apar tot felul de momente mai ales faptul ca fusese inchisa de cei de la Red Moon , acestia implantandu-i cunostinte despre lume ca sa nu simta golul timpului .
Klodd : Dar de ce ar face Red Moon asa ceva ?
Ely : Ha? In romana please ! zise Ely dandu-si ochii peste Cap .
Kato : Nu stiu ....dar banuiesc ca nu sunteti prietenii lor , nu ?
Klodd : Nu , *zambeste*noi suntem Bloody Shadows zice acestea luandu-le pe fete langa el .
Katoka ; HA ? Ha ha ha ha ha voi Bloody Shadows ?Ha ha ha da sigur niste pusti de 16 ani formeaza tot clanul !
Enervat de atitudinea ei Klodd se repede spre ea dar Didy il opreste .
Ely : Nu glumim iar tu ne vei ajuta altfel cei de la Red MOON nu iti vor da pace .
Katoka : Mda...Si voi cine sunteti ?
Dupa o lunga serie de prezentari Katoka se hotaraste sa ii ajute dar...
Kato : Mai intai rezolvam problema ta ! se indreapta spre diaana dandu-i ochelarii de la ochii
Cine a facut asta ?
Ely : Darky !
Kato : Ce ?????


Sus In jos
BestDude02
Kaigai
Kaigai
BestDude02


Ryo : 0
Likes : 0

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeDum Feb 03 2013, 17:06

Foarte tare !!! Dar ai zis ca-s 5 membri ai consiliului nu ? Ai descris dekt 3 Uzumaki,Deea si Btw + eu care numai descris. Abia astept next!!!
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeDum Feb 03 2013, 22:52

Mhaii ce adooor cum scriii!!!! :x
Esti geniala, felul cum descri si tot!!
Si tot suspansul asta, mai ca ma ucide.
Da chiar, ce sa intampla cu mine oare.. O.O
Vreau next repede repede!! Si mai ales sa vad ce ai pregatit pt mne :x
Pupiciii! :*
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitimeLun Feb 04 2013, 02:04

Am aterizat si eu si... Nam ce spune!
Idem la ceea ce am scris data trecută!
Si aştept neeext!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bloody Shadows - We are born to live in darkness Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness Icon_minitime

Sus In jos
 
Bloody Shadows - We are born to live in darkness
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» C - XanoTHEr.: Bloody Mary
» Date A Live
» Fenomenul Live Reaction

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: