Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Akatsuki no Yona

In jos 
AutorMesaj
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus


Ryo : 3
Likes : 20

Akatsuki no Yona Empty
MesajSubiect: Akatsuki no Yona   Akatsuki no Yona Icon_minitimeDum Mai 03 2015, 11:09

Akatsuki no Yona 6yyz9s


Nu-mi stă în fire să fac prezentări, voi știți asta. Însă în 10 ani, sau chiar mai bine, de când sunt fanul animațiilor japoneze nu m-i s-a întâmplat niciodată ca un anime să intre în top 3 anime-uri preferate all time după doar 3 episoade. Mna...așa am pățit cu Akatsuki no Yona. După părerea mea e o serie mult ignorată, dar mai bună ca orice anime ce a ieșit anul ăsta ori anul trecut. Bate la fund atât Tokyo Ghoul, cât și Parasyte. Nu-mi vine să cred că am ajuns să laud atâta un anime. 

Descriere: Acțiunea are loc în imperiul Kouka, un impeiu din regiunea culturală koreană. Toată povestea se învârte în jurul prințesei de 16 ani a imperiului pe nume Yona. Într-o zi vine la palat prietenul ei din copilărie de care Yona este îndrăgostită. Chiar când Yona credea că Su-Woon este alesul inimii ei, îl surprinde în momentul când acesta îi ucide tatăl și preia controlul asupra regatului. Văzând că omul pe care îl iubește îi ucide tatăl, întreaga lume a prințesei din Kouka se prăbușește. Ce se va întâmpla mai departe? Cum o să-ți recupereze Yona regatul?

Părere personală: Nu cred că e un anime pe gustul tuturor. Majoritatea animenebunilor contemporani români observ că preferă că***turi shounen cu multă acțiune și glume seci și proaste. Acest anime e puțin mai complex, se îmbracă într-un costum ce cuprinde foarte multe genuri, de la puțin romance, comedie de calitate, mister, acțiune și aventură. Personajele sunt foarte diferite și bine construite, iar acțiunea evoluează impecabil. Pentru mine Akatsuko no Yona e cel mai bun anime pe care l-am văzut în ultimii ani, așa că, îl recomand cu multă căldură.

Trailer: 
Sus In jos
 
Akatsuki no Yona
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 348 - Noul Akatsuki
» 456 - Intunericul din Akatsuki
» 456 - Intunericul din Akatsuki
» Akatsuki │ Zori de Zi ♱
» Membrii Akatsuki

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Anime Life :: Discuţii Anime :: Prezentări Anime-
Mergi direct la: