Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Kakashi-san Portofoliu

In jos 
+27
XxNarutoxX
Siraxta
Mk01
Chocolate
Damaris
Bogdan.
Ina
Wiłl
sp3cialk1dor
Hashirama Senju
Nagato Uzumaki
RedKing
Uchiha Itachi
Uchiha Kakashi
NeoGen
Cocktail
FlashDemon
Hashirama
¬Crowley¬
Matsuri
Dex
Edi
Alecks97
Ioana
NarutoSageMode1000
Sasuke清
XanoTHEr.
31 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 09 2014, 19:03

Să fie asta oare cea mai bună lucrare a ta de pâna acum? 
Hmmm, probabil că da. E awesome. Felicitări ^^ 
Continuă să lucrezi, tho!
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 12 2014, 20:07

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 12 2014, 20:31

Imi place avatarul. Argintiul acela e placut, scrisul este bun si el.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 25 2014, 23:53

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX


Ryo : 0
Likes : 1

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 26 2014, 12:42

Lucrezi foarte bine,ultima semnatura e grozava,am urmat si eu un tutorial pe aceasta tema dar nu e deloc usor,ai tot respectul meu!
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 01:48

Mulţumesc mult. Nu e chiar aşa de greu dacă ceea ce faci, faci cu plăcere.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 17:54

Imi place avatarul tau. Si iubesc pen-ultimul avatar, cel cu argintiu. Nu te complici si nu incarci nimic. Foarte clar si delicat. Felicitari!
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 19:43

Îmi plac ultimele lucrări, deși tot rămân la ideea mea, mai ai mult de lucru până să îți depășești nivelul actual.
Ultimele două avatare sunt în cea mai mare parte ok. Ultimul e ceva mai lucrat, deși în afară de text și câteva Adjustments nu văd foarte multe chestii; asta poate fi bine sau rău. În cazul ăsta, e bine, poza originală e destul de încărcată, e bine că nu ai încărcat-o și tu mai tare. Penultimul avatar îmi place, singurul lucru la care am ceva de reproșat este borderul; nu e neapărat rău, doar că mi se pare că nu își avea rostul.
Semnătura e mai bună decât ce ai făcut până acum, ceea ce înseamnă clar evoluție. Nu e foarte mare această evoluție, dar, you know, baby steps. Am înțeles că vrei să lucrezi simplu, doar că sunt momente pentru simplitate și momente când dacă lași ceva simplu, pare neterminat--exemplu, semnătura ta. Renderul e integrat binișor, și efectele alea de fundal nu sunt rele, dar e prea puțin, nu are nimic spectaculos--încearcă texturi, c4d-uri, filtere, actionuri, orice, combină-le; nu știu ce le faci, dar mai adaugă câte ceva pentru că pare neterminat. Sigur, nu te apuca acum să încarci unde chiar nu este cazul, dar little bit of this, little bit of that întotdeauna merg, și ajută la integrarea renderului și, eventual, la evidențierea lui (nu e cazul la tine, e destul de scos în evidență în semnătura respectivă). 
Oh, dacă tot îți place să lucrezi cât mai simplu, de ce nu încerci să faci icon-uri? Sunt mici, drăguțe, simple, și îți poți exersa mâna cât vrei cu ele.
Best o' luck, mate, și spor la lucru.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 24 2015, 13:16

T/C.
Subiect inactiv.
Va fi redeschis doar la cererea autorului.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 12 2016, 12:43

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
KaimuroUciha
Kaigai
Kaigai
KaimuroUciha


Ryo : 52
Likes : 1

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 13 2016, 20:23

Daca faceai border-ul ala mai detaliat era cea mai buna
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 14 2016, 03:21

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
KaimuroUciha
Kaigai
Kaigai
KaimuroUciha


Ryo : 52
Likes : 1

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 14 2016, 14:19

Asa mai zic si eu PS imi poti da si mie pe baiatu ala din prima imagine cel din mijloc ?
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 14 2016, 15:51

KaimuroUciha a scris:
Asa mai zic si eu PS imi poti da si mie pe baiatu ala din prima imagine cel din mijloc ?


Dorești avatar cu Boruto?
Sus In jos
KaimuroUciha
Kaigai
Kaigai
KaimuroUciha


Ryo : 52
Likes : 1

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 14 2016, 16:18

Hmmmm... As dori unul dar sa nu fie cu naruto fan .com alea alea si daca ai discord da-mi pm
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 16 2016, 14:31

Pentru Kaimuro

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
KaimuroUciha
Kaigai
Kaigai
KaimuroUciha


Ryo : 52
Likes : 1

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 16 2016, 16:17

Multumesc mult
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 16 2016, 18:21

Kakashi Hatake a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
*cough* Let's start, shall we?
- incadrarea textului proasta in ambele cazuri, mai mult in al doilea;
- executarea se putea mai bine dpdv contrast si efecte;
- deranjant acel drop shadow la naruto;
- textul este slab lizibil in ambele cazuri.
Imi place echilibrarea cromatica, dar cum mai mult ai luat stock decat sa prelucrezi tu, nu e datorită ţie.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01 2017, 17:43

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
KaimuroUciha
Kaigai
Kaigai
KaimuroUciha


Ryo : 52
Likes : 1

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03 2017, 23:20

Salut Kukashi , daca ai timp , sa-mi faci si mie o semnatura cu un personaj Uciha . Daca e pui pozele cu care ai gassit
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_


Ryo : 0
Likes : 4

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 04 2017, 13:31

Foarte fain ti-a iesit avatarul, imi place mult! Semnatura e cam prea incarcata, insa stilul ei este frumos. Imi place ceea ce faci, continua!
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 01 2017, 01:49

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 01 2017, 16:54

Eu nu am nicio parere profesionala despre arta ta, pentru ca habar nu am sa lucrez, dar apreciez ca tu ai si arata bine. Sunt cam suparata ca l-ai folosit pe Neji si chiar m-am intristat, dar recunosc ca e frumos si mai ales imi place ca ai lucrat colorat, Neji merita linia aceea luminoasa! lacrimi(((
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 01 2017, 16:59

Damaris a scris:
Eu nu am nicio parere profesionala despre arta ta, pentru ca habar nu am sa lucrez, dar apreciez ca tu ai si arata bine. Sunt cam suparata ca l-ai folosit pe Neji si chiar m-am intristat, dar recunosc ca e frumos si mai ales imi place ca ai lucrat colorat, Neji merita linia aceea luminoasa! lacrimi(((


Mulțumesc frumos, Damaris! Apreciez.
Sus In jos
ionutzu97
Kaigai
Kaigai
ionutzu97


Ryo : 62
Likes : 0

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 01 2017, 19:12

Kakashi Hatake a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Deci semnatura aceea este geniala,ai putea sa imi faci si mie una cu Sasuke? ^_^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Kakashi-san Portofoliu
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Siraxta ~ Portofoliu
» Nicoleta: Portofoliu
» Chocolate Portofoliu
» [Zeus] Portofoliu
» Gekiro: Portofoliu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: