Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Chocolate Portofoliu

In jos 
+6
Wiłl
VictorDS
Mk01
Senpai
Siraxta
Damaris
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMier Dec 03 2014, 16:49

Right, eu, Photoshop.

A trecut ceva timp de când am făcut ceva din pură plăcere -- actually, wait, that is a lie. I mean, a trecut ceva timp de când am făcut GFX. Că în rest, lucrez destul de des în Ps, dar lucruri deloc complicate. 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Thoughts?
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMier Dec 03 2014, 17:12

OMG TE UITI LA GOT? 
Doamne, iti ador lucrarile, seamana cu stilul unei fete al carei stil il ador. Iubesc inspiratia ta la alegerea culorilor si a resurselor. Ai genul ala de lucrari nici goale, nici pline, exact cat trebuie. Imi place ca ai un stil unic, doar al tau, aici pe forum multi doar incearca sa copieze stilul altora, dar tu esti ca rosul pe negru. Fabulos.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMier Dec 03 2014, 18:00

Îmi place ce văd. Lucrezi curat. Iubesc a 3 semnatura. E asa frumoasa. Iti urez succes in continuare. Ai grija la texte. Numai pace. ^^
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 22:46

Thank-you, thank-you.

Now, m-am apucat de un HP meme, pentru că HP ♥ și pentru că aveam chef de Ps. 

[1 House - Hufflepuff]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 23:43

Auăleooooo. Îți place Harry Potter? Oficial, te iubesc. 
Sunt miștooooo. Nu vrei să-mi faci și mie un avatar cu Tonks? xD
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 23:54

Omg, sunt super tari. Doamne, de ce unii pot sa faca niste creatii atat de mistoo.
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Dec 05 2014, 15:01

Thank-you again ^^

Cât despre avatar... 'Ere ya' go, lassie. Hope tis alrig'
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Oh, and also, I made this. Mi-am ieșit din mână. N-am mai făcut semnături de câteva luni.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Dec 05 2014, 16:11

Imi plac ultimele doua lucrari. Sunt complexe. Iti place sa lucrezi in PS, se vede.
Daca ai timp pune-mi si mie numele pe un avatar/semnatura ceva. Daca vrei, desigur. Mult succes in continuare. ^^
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeDum Dec 07 2014, 18:39

Thanks! O să mă ocup de avatar/semnătură, dar pe la sfârșitul săptămânii or so. Dacă ai alte preferințe, lasă-mi un PM.

[HP meme: 1/2 movies - Harry Potter and the Philosopher's Stone]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeLun Dec 08 2014, 20:59

Imi plac toate lucrarile tale, dar incearca sa mai renunti la animatii si sa faci mai multe simple cu efecte potrivite.
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 00:11

Mersi frumos : )
M-am apucat să fac animații, 1. pentru că HP ♥, și 2. pentru că vreau să încerc și chestii noi, iar animațiile sunt unul dintre domeniile cu care am experimentat cel mai puțin.

Meanwhile, am încercat un edit, la care m-am chinuit mai bine de două zile. Who would've thought it's so damn hard to find a halfway decent picture of Mr Adorableness Aaron Johnson?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Dec 12 2014, 18:23

Ce frumos. Cele cu Harry Potter sunt atat de dragute. Ultimul edit imi place. Iti urez succes in continuare! fericit
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Dec 12 2014, 20:33

Ultima imi place, e chiar interesanta. Nu cred ca am nimic de reprosat, doar c amai mergeau unele efecte ici colo.
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMar Dec 16 2014, 23:36

Săr'na.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spoiler:
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 17:45

Omg, cat de tare este ultima semnatura. Efectele sunt atat de ... de : )) Nu stiu ce sa spun. Sunt excelente. Sunt lucrate. Sunt clare. Si prima semnatura este foarte buna, insa mi-ar fi placut sa fie ceva mai curat acolo. Mult succes in continuare. ^^
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 17:55

Ultimele 3 sunt cele mai bune lucrari ale tale. Imi plac, textul e bun, dar incearca sa folosesti si culori mai aprinse, alea sunt cam sterse. Bafta.
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Dec 19 2014, 20:45

Pentru că eşti abia la început pe forumul nostru, dar se poate vedea munca din spatele creaţiilor tale, staff-ul a decis să îţi ofere, atât ca încurajare cât şi ca o formă de apreciere, suma de 100 de ryo. Continuă tot aşa!
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai


Ryo : 0
Likes : 85

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeSam Dec 27 2014, 22:40

Ce pot sa iti spun? ca imi place munca ta, adica stii ce faci. In schimb vreau sa iti spun ceva despre gif-uri, sunt bune dar daca ai reusi sa le faci continuie, adica sa nu se noteze ca reincep de la capat, ai face o treaba excelenta, o treaba bine facuta asa cum ii place lui Senpai.
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeDum Dec 28 2014, 19:56

Sankyu minna-san!
Matsuri, semnătura aia a fost un experiment, am încercat un tutorial, și voiam să lucrez neapărat cu stock-ul respectiv, însă în mod clar și evident cele două nu s-au potrivit.
Edi, nu lucrez pe culori mai aprinse pentru că mă deranjează; am lucrat prea mult timp pe nuanțe închise și aprinse, și nu e pentru mine--nu mă apuc acum să înșir toate lucrările pe care le-am făcut de când m-am apucat de Ps.
Senpai, știu de gif-uri, și eu aveam boală pe cele care nu sunt perfecte. De când cu tumblr-ul m-am lecuit de chestia asta, și chiar ajung să mă enerveze cele continue--mai ales cele din fandomuri. Promit să încerc să fac unul cu perfect loop, dar când o să am ceva mai mult timp.

Meanwhile...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Și un wallpaper.
Spoiler:

Și, ghici ce, m-am apucat de un nou meme--NANA de data asta (e mai simplu când nu trebuie să mă chinuiesc să animez chestii, și unde mai pui și că Ps-ul meu e prost și trebuie să dau sharp fiecărui frame în parte...)
Spoiler:
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Ian 02 2015, 21:35

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spoiler:
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Ian 09 2015, 20:46

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Ian 09 2015, 20:54

Ai evoluat. ^^ Imi place ce vad. Frumos si delicat. Te pricepi, se vede. Folosesti culori care merg impreuna si stii ce sa scoti in evidenta. Mult succes in continuare.
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01


Ryo : 0
Likes : 0

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeVin Ian 09 2015, 23:37

Eşti una din singurele persoane de aici care m-au dat pe spate efectiv.Nu am comentarii negative la adresa semnăturilor,sunt un mare fan al acestui stil de semnături chiar dacă nu îl prea practic. :3
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeLun Ian 19 2015, 20:51

Thank-you, thank-you, thank-you ^^
Chiar înseamnă mult pentru mine că reușesc să lucrez ceva care să placă și altora.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitimeMier Feb 04 2015, 12:47

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Chocolate Portofoliu Empty
MesajSubiect: Re: Chocolate Portofoliu   Chocolate Portofoliu Icon_minitime

Sus In jos
 
Chocolate Portofoliu
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dark: Portofoliu
» Siraxta ~ Portofoliu
» [Zeus] Portofoliu
» Portofoliu ionutzu97
» Nicoleta: Portofoliu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: