Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Portofoliu Senseye

In jos 
+17
Satan
Wiłl
sp3cialk1dor
sogi
RedKing
XanoTHEr.
Tsunayoshi
Damaris
Gekiro
¬Crowley¬
Matsuri
Cocktail
Dex
UchihaBTW
Arcanis
Damon
Sasuke清
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06 2014, 19:50

Ultima semnatură e cam simplă. Nu vad decât o schimbare de culoare,un border și textul. Incearcă un nou stil,creeaza-ti un nou stil,al tău.
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 08 2014, 10:27

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 14 2014, 16:04

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ceva nou !
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon


Ryo : 0
Likes : 1

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 15 2014, 17:22

Sunt bune lucrările. îmi poţi face şi mie un avatar cu Shikamaru?! fericit Mersi.
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 26 2014, 12:36

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 26 2014, 14:52

Se pare ca tu lucrezi curat si ordonat, de altfel, cu culori placute. Adorabil.
Nu am ce-ti reprosa in afara de text. La prima e prea simplu. Idiot de simplu. La a doua nu se prea vede ce ai scris cu alb si m-am chiorat ceva.

In rest, imi plac, sincer. Ma intreb de cat timp faci PS. O.O
Nu vrei sa ma inveti si pe mine ceva?
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 26 2014, 15:04

Lucrez în photoshop de o lună și ceva, însă mai am multe de învățat.
Te învăț. fericit
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 27 2014, 17:58

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 28 2014, 18:40

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMar Apr 29 2014, 20:25

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tsunayoshi
Kaigai
Kaigai
Tsunayoshi


Ryo : 0
Likes : 0

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMar Apr 29 2014, 20:41

Sper că nu cer prea mult, imi poți face și mie un avatar cu Beelzebub ( bebe Beel , Beelze-sama, Beel-chan, cum vrei tu sa-i spui ) din anime-ul cu același nume, e un bebeluș, in caz că nu știi anime-ul. Mulțumesc anticipat.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 30 2014, 09:30

Nu mai folosi acelasi efect mozaic. textul e prost pus (cauta pe google "Rule of Thirds" sa stii cum sa il pui), foloseste mai multe efecte overlay, pana acum vad ca te folosest idoar de gm-uri, nu tu fractaluri, texturi, etc.
Incearca sa creezi si un efect de depth, de ex la kakashi cu chidori, uite cum as face eu (doar pentru depth):
Dau un Ctrl+Alt+Shift+E pe cel mai apropiat layer si dupa il fac Smart Layer (click dreapta), apoi un gausian blur, si dai pe sageata sa iti apara efectele. dai click pe patratul acela alb din stanga efectului, dai gradient tool si punel pe radial (gradient in cerc de la interior spre exterior) si pune-l in asa fel incat centrul focal sa fie fata lui kakashi, cum este mai aproape, iar mana cu chidori, si restul, sa fie blurate din cauza GM-ului.
Mai multe tutoriale vezi pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] la sectiunea Tutorials
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 30 2014, 14:21

Nu îmi place să folosesc multe texturi, c4d-uri sau alte prostii...nu îmi plac lucrările de genul acesta. Nu e genul meu. Toți aveți la semnături foarte multe C4D-uri...poate vouă vă place să lucrați și cum arată, dar mie nu. Mai bine fac lucrări simple decât lucrări în care nu vezi renderul sau nu înțelegi nimic.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 30 2014, 20:39

E o diferenta intre a suprafolosi C4D-uri si a le folosi cum trebuie. Eu le folosesc pentru a crea impresia de depth, impreuna cu blur-ul.
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 02 2014, 21:25

E diferență în a ști să folosești cum trebuie un C4D și a nu ști cum să folosești un C4D.



NEW
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 07 2014, 16:32

Da,chiar e o diferență în asta. În legătură cu ultima semnatură,renderul e cam blurat,părerea mea iar încă o părere de-a mea e că nu se prea integreaza. Noroc în continuare.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 13 2014, 10:22

Zeref a scris:
E diferență în a ști să folosești cum trebuie un C4D și a nu ști cum să folosești un C4D.



NEW
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cum a spus si amicul meu gekiro, renderul e putin blurat. de asemenea puteai incerca, pe bg-ul curat (fara blur) sa il faci smart layer, sa ii aplici blur-ul, si sa pui un gradient in caseta blurului (sa ii controlezi transparenta printr-un gradient) in asa fel incat sa fie 0 blur la personaj si mai mult spre marginile semnaturii (poate crea impresia de punct focal).
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 19 2014, 16:12

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 19 2014, 19:41

Imi place mult evolutia ta. Crezi ca imi poti face si mie una cu Helsing ?
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 19 2014, 22:31

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 22 2014, 20:10

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 24 2014, 14:38

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 30 2014, 20:26

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 01 2014, 14:53

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 01 2014, 16:32

Iti apreciez foarte mult creatiile. Sunt printre cele mai bune pe care le-am vazut. Imi place in special pen-ultima semnatura facuta. You're good.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Portofoliu Senseye - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu Senseye   Portofoliu Senseye - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Portofoliu Senseye
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dark: Portofoliu
» Siraxta ~ Portofoliu
» Chocolate Portofoliu
» [Zeus] Portofoliu
» Portofoliu ionutzu97

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: