Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Nicoleta: Portofoliu

In jos 
+65
¬Crowley¬
Ramona Andreea
Chocolate
Wiłl
Alterum Sanctus
Nagato Uzumaki
HPGr33n
XanoTHEr.
Taisy
CM Nine
GosSe ;x
Tsunade-sama
Matsuri
YusukeUchiha
Robi
Mk01
sp3cialk1dor
Quinzel
Hashirama
Haru
NarutoSageMode1000
Uchiha Itachi
Damon
RedKo
Sasuke清
Shinigami
Cocktail
Dex
DeadSoul
Arcanis
Andrutica
Tsuri
Alecks97
DaNg3r0s
Sage.MoDe.
Aroyo
*Angel~Girl*
sasusaku love
Utakata
Neji Hyuuga
sSlayer
Makise
Gekiro
Ioana
Christian Carter
madaralpha
BestDude02
XxMinatoxX
Aimejes
Gaara12
Piticutss-chan
MississippiKing
Seith
darkyuzumaki
Kaguya
Tobi
TheGammer
Nagato-san
Synkron93
MetalMonster
Yuki10
UchihaBTW
Katoka-chan
qu1sT
Klodd
69 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorMesaj
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 03 2015, 22:56

Din nou, îmi place foarte tare cum lucrezi, îmi amintești foarte vag de stilul cuiva de pe dArt.
Avatarul pe care îl porți este foarte simpatic, la fel și celelalte două, sunt simple și foarte cute, dar în al doilea nu prea îmi place cum vine textul, cred că ar fi mers un alt font. 
Icon-urile nu mi se par tocmai geniale; sure, sunt bune, doar că nu îmi place că ai folosit aceeași idee de text în toate, și borderul ăla nu mi se pare că este bun la toate. Actually, cred că mai bine renunțai la border. De multe ori, în iconuri, less is more.
Semnăturile sunt foarte bune, îmi place mai ales a doua, cu toate că îmbinarea între roșu și verde cam scârțâie; nuanțele folosite sunt puternice, și nu prea se combină cu fundalul întunecat--dacă era ceva mai vesel și mai colorat, ar fi mers. La prima semnătură îmi place cum este lucrată partea din dreapta, elementele sunt îmbinate destul de bine, dar trecerea către jumătatea stângă e cam bruscă. Plus că partea din stângă mi se pare că ai lăsat-o cam de izbeliște.
Remarc o tendință să pui renderul/personajul/focalul în mijlocul semnăturii--don't. Like, don't. Sunt foarte puține cazurile când chiar merge pus în mijloc, iar la tine nu e tocmai ok din punctul ăsta de vedere.
Keep going, dearie. Best o' luck.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 14 2015, 21:30

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]   

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Ramona Andreea
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 6

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 14 2015, 22:47

Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Stiam euuuu ! Ești de pe NB !
Am observat că avem același nume de șcenă .

Mai joci n-a? :o De ce ai plecat din BNAC?
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 15 2015, 10:05

Ramona Andreea a scris:
Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Stiam euuuu ! Ești de pe NB !
Am observat că avem același nume de șcenă .

Mai joci n-a? :o De ce ai plecat din BNAC?
fericit) Awe, lol.
Nu, nu prea mai joc. 
Am plecat.. nici eu nu știu de ce, probabil pentru a intra în Suspiria.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeSam Apr 25 2015, 10:57

Spoiler:
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeDum Iun 14 2015, 22:14

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeDum Iun 21 2015, 19:17

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeMier Iun 24 2015, 22:27

Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Arata binisor, renderul cam LQ si sursa de lumina mi se pare ciudat plasata.
Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta e banner, nu? Nu am ce comenta prea mult, c4d-ul e cam vizibil. In spate ai pus wireframe?
Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Hmm.. nustiu ce sa zic, e ok, textul e ok plasat.
Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
prea luminos focalul de jos.
Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
it's erm. ok, cam mult spatiu gol in laterale

Ultima semnatura arata mai bine ca astea. De ce nu mai folosesti acel smudge genial care il foloseai pana acum?
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iun 26 2015, 17:13

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iun 26 2015, 21:07

E frumoasa ultima, imi place. Daca vrei, fa-mi si mie un avatar cu Naruto. fericit
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 02 2015, 07:21

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 02 2015, 11:08

Uite mă, ca mi-era dor de stilul ăsta genial de smudge al tau fericit textul nu ar fi aratat mai bine pus in dreapta jos (regula aia de 3)?
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 02 2015, 20:11

E frumoasa ultima semnatura, dar cred ca arata mai frumos daca nu erau patratelele alea sub text.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iul 03 2015, 10:58

Frumoasa, geloasa si nerabdatoarea mea Nii, stii ca te iubesc, dar poate cateodata iti iubesc mai mult creatiile. Haha, nu ma crede. 
Chiar imi place ultima semnatura. Smudgeul ala al tau e asa ododo ca daca ar avea obrajori l-as lua de ei. Ti se potriveste foarte bine ca semnatura. 
Si ca de obicei, tu ai ce ai cu bulinele alea albe stralucitoare, ceva gen praf de zane. Si tot ca de obicei, faci tu ce faci si ele arata fabulos. 
Personal, nu sunt cel mai mare fan al combinatiei roz-albastru, dar folosind atatea nuante nu pot sa neg ca e super.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iul 03 2015, 15:13

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iul 03 2015, 22:11

Mama, Nii, dar ce gusturi ai la rendere. Si nu doar renderul, dar si smudgeul ala e provocator. CE-I ASTA? Nii, stii ca nu ai voie la baieti inca. Vrei sa ma faci ucigasa? 
Portocaliul si galbenul mi se par cele mai urate culori din lume, insa pe langa tipul ala se potrivesc perfect, nici ca se putea mai bine.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Aug 11 2016, 21:45

Ceva pentru o pagină de facebook.
Spoiler:
Ceva pentru școală de care sunt chiar mândră.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Aug 11 2016, 21:52

Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nimic de spus aici.
Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Arata ok, dar ai aglomerat prea mult si nu respira textul. ce dimensiune e? fa-o 80% din ce e acum si va fi ok.
Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cam multă greutate in partea de sus si mai nimic in centru. as mai fi pus niste stampile in partea din stanga jos, sau niste urme de ceşti de cafea. aveam eu cateva, nu mai stiu de unde descarcate.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeVin Aug 12 2016, 09:07

¬Crowley¬ a scris:

Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Arata ok, dar ai aglomerat prea mult si nu respira textul. ce dimensiune e? fa-o 80% din ce e acum si va fi ok.
Era un proiect pe foaie A3, nu mai știu dimensiunile exacte și mi-e lene să caut.
¬Crowley¬ a scris:

Nicoleta a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cam multă greutate in partea de sus si mai nimic in centru. as mai fi pus niste stampile in partea din stanga jos, sau niste urme de ceşti de cafea. aveam eu cateva, nu mai stiu de unde descarcate.
Chestia aia se vrea a fi îndoită, la mijloc, ca un pașaport, de asta și e acolo dunga aia puțin mai întunecată.

Mulțumesc.[/quote]


Ultima editare efectuata de catre Nicoleta in Sam Sept 03 2016, 19:52, editata de 1 ori
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi


Ryo : 0
Likes : 19

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeSam Sept 03 2016, 18:57

M-am uitat de la primele creații și pot spune că ai evoluat foarte mult, ai un stil al tău și majoritatea îmi plac, mai ales cele recente.
Poate într-o zi o să te rog să-mi mai faci și mie un avatar sau semnătură, dar după ce mă satură de ăsta de la profil, încă-mi place. LoL
Ține-o tot asa, Nic'o!
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Aug 03 2017, 16:28

Spoiler:
Beautiful.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Nicoleta: Portofoliu   Nicoleta: Portofoliu - Pagina 13 Icon_minitime

Sus In jos
 
Nicoleta: Portofoliu
Sus 
Pagina 13 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Subiecte similare
-
» Nicoleta AMV
» [PTS] ~ Nicoleta
» Portofoliu Senseye
» Mk01: Portofoliu
» Dark: Portofoliu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: